Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Έχασε ο Ερμής Κιβερίου από την Καλαμάτα 1-6

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 5:45:00 μ.μ. |

Η ομάδα του Ερμή Κιβερίου αντιμετώπισε την ομάδα της Καλαμάτας για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου της Γ΄ Εθνικής το Σαββάτο 25 Οκτωβρίου 2014.
Εντυπωσιακά μπήκε στο ματς με τον Ερμή Κιβερίου στην Αργολίδα για το Κύπελλο η Καλαμάτα . Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 3-0 υπέρ της Μαύρης Θύελλας.
 Στο 1' ο Γεωργακόπουλος πέτυχε το 0-1, στο 10' ο Χαρίτος με φάουλ το 0-2 και στο 18' ο Τριάντος το 0-3. Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Καλαμάτας , στο 55' ο Σκάρος πέτυχε το τέταρτο γκολ της Μεσσηνιακής ομάδας.
 Στο 80' και το 85' ο Ηλιόπουλος πέτυχε τα δύο τελευταία γκολ της Καλαμάτας ενώ στο 83' οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει σε 1-5 με πέναλτι. Η Καλαμάτα περνά από νωρίς στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ' εθνικής.