Τρίτη 13 Οκτωβρίου 2015

Έχασε την άνοδο στην Α2 η Αλκυών από τον Τελαμώνα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 11:38:00 π.μ. | |
 Μέσα από τα χέρια της έχασε η ΑΛΚΥΩΝ την άνοδο στην Α2 εθνική κατηγορία αντρών .Είχε τις ευκαιρίες να πάρει την πρόκριση, όμως η μπάλα δεν της έκανε το χατήρι.

Μπήκε στον αγώνα μουδιασμένα και αιφνιδιάστηκε από το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων , που πολλές φορές ήταν αντιαθλητικό. Οι διαιτητές βέβαια απέβαλαν με δίλεπτα τους Σαλαμίνιους , αλλά η ΑΛΚΥΩΝ δεν εκμεταλλεύτηκε τον ​παίκτη παραπάνω.

Έτσι στο πρώτο 15λεπτο το σκορ ήταν 3-8. Όμως με εξαιρετική άμυνα ροκάνισε τη διαφορά γρήγορα , για να πάνε στα αποδυτήρια με τη διαφορά στο 10-12.

Στο β΄ημίχρονο συνεχίζοντας με πιεστική άμυνα κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με 20-18 , αλλά στα κρίσιμα σημεία δεν μπόρεσε να πάρει μεγαλύτερη διαφορά, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί 21-21 και ο αγώνας να πάει στη παράταση.

Εκεί ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ έδειξε να το θέλει περισσότερο και με τη βοήθεια της τύχης πήρε γρήγορα προβάδισμα στο σκορ και μαζί τη νίκη.