Κυριακή, 25 Σεπτεμβρίου 2016

Επανεξελέγη στον ΣΕΓΑΣ ο Παναγόπουλος

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:49:00 π.μ. |
Επανεξελέγη στον ΣΕΓΑΣ ο Παναγόπουλος
  Η παρουσία εκπροσώπων από όλα τα σωματεία της χώρας ήταν το βασικό χαρακτηριστικό της ΓΣ του ΣΕΓΑΣ στο Λουτράκι, όπου διεξήχθησαν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου ΔΣ.

Νέα πρόσωπα κέρδισαν μια θέση στη διοίκηση για την επόμενη τετραετία. Χαρακτηριστικό είναι πως επτά νέα μέλη θα υπάρχουν στο νέο ΔΣ της ομοσπονδίας, το οποίο αποτελείται από 21 μέλη, με τα επτά από αυτά να είναι αναπληρωματικά. 

Συνολικά, συμμετείχαν και ψήφισαν 205 από τα συνολικά 224 σωματεία, τα οποία είχαν δικαίωμα ψήφου. 

Την ερχόμενη Τετάρτη, θα συνεδριάσει το νέο ΔΣ, ώστε να συγκροτηθεί σε σώμα.

Τα αποτελέσματα: 

Κώστας Παναγόπουλος (ΑΟ Φιλοθέης) 190 
Βασίλης Σεβαστής (ΑΣ "Ο Καζώνης" Καλύμνου) 178 
Γιάννης Σταματόπουλος (ΓΣ Γλυφάδας) 115 
Πολυξένη Αργειτάκη (ΓΣ Τα Λύκαια Μεγαλόπολης) 110 
Σπύρος Κέλλης (ΑΦ Θέρμης Αδωνις) 106 
Γιάννης Λιούμπας (ΟΦΚΑ Σέρρες)105 
Αθανάσιος Ράπτης (Φιλαθλητικός Αργους Ορεστικού) 98 
Παναγιώτης Αντωνακάκης (ΟΦΗ) 96 
Σάββας Νικολαίδης (ΑΟ Χρυσούπολης) 92 
Μιχάλης Παυλούς (ΓΣ Νέων Λέρου) 91 
Παναγιώτης Δημάκος (Φιλαθλητικός Σύλλογος Καλλιθέας) 90 
Δημήτρης Αποστολόπουλος (Ενιπέας Λιτοχώρου) 89 
Δημήτρης Χαχάμης (ΓΣ Τρικάλων) 89 
Δημήτρης Πάππας (ΑΟ Μυκόνου) 83 
Παρασκευή Παχατουρίδου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 83 
Ιάκωβος Πετσούλας (ΓΣ Δεσκάτης) 
82 Δημήτρης Πουλόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ) 79 
Βασίλης Φίλιππας (ΓΣ Κηφισιάς) 79 
Βασίλης Βόσσος (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 71 
Γιάννης Ψωμιάδης (ΣΕΔΑΣ Περάματος) 68 
Μαρίκα Καρδαρά (0ΦΚΑ Οδυσσέας) 66
-------------------------------------------------
Σπύρος Καλοζούμης (ΑΟ Μεγάρων) 55 
Γιάννης Μπόλας (ΑΣ Αργολίδα 2000) 50 
Νίκος Τσώνης (ΓΣ Νίκη Βύρωνα) 39 
Κώστας Μίχος (ΕΟ Δόξα Περδίκας) 37 
Δήμητρα Τσούγκα (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 34 
Κώστας Πατερόπουλος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 27 
Κώστας Μαρτινίδης (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) 25
-------------------------------------------------
Γιάννης Μαμουζέλος (Πανελλήνιος ΓΣ) 24 
Αναστάσιος Τερτζόπουλος (ΣΚΑ Δράμας) 7

Για την εξελεγκτική Επιτροπή: 

Φωτεινή Παπαδάκη (Λιβυκός Ιεράπετρας) 101 
Σπυρίδων Μίχος (ΓΑ Ερμής Ιλίου) 90 
Σωτήρης Λυκοτόμαρος (Εθνικός ΓΣ) 78 
Λουκάς Αναστασιάδης (Ομιλος Πρωταθλητών Θεσσαλονίκης) 26 
Βασίλης Δοβλέτογλου (ΑΟ Δίας Ολυμπιακού Χωριού) 22

Για την ΕΟΕ: 

Γιάννης Σταματόπουλος -Τακτικός 131 
Νίκος Τσώνης -Τακτικός 53 
Ξένια Αργειτάκη - Αναληρωματική 113
Blog Widget by LinkWithin