Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016

Τα γκολ του αγώνα Α.Ο Θήβας με τον Παναργειακό 2 - 2 (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:59:00 π.μ. |
 Πολύ καλή η παρουσία του Παναργειακού στο παιχνίδι στη Θήβα, όπου προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο.
Στο ξεκίνημα τους δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα έπαθε μπλακ άουτ για μερικά λεπτά και το πληρώσε με δυο γκολ. Στη συνέχεια αντέδρασε, έγινε το 2-2 στο 69’ και θα μπορούσε στο τέλος να γίνει και το 2-3.

Ο Παναργειακός ξεκίνησε ιδανικά αφου στο 15’ προηγήθηκε , όταν μετά από φάση διαρκείας και σουτ, απέκρουσαν οι αμυντικοί, η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή κι από κει ο Καρέλης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο «γαμα».

Πριν το γκολ στο 6’ και στο 10’ ο Αγγελόπουλος βγήκε σε καλές θέσεις από αριστερά αλλά δεν είχε καλή κατάληξη η τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θήβα μπήκε αποφασισμένη και στο 53’ και στο 55’ έκανε το 2-1 με τον Σπανό και τον Κατσογιάννη μετά από αντεπίθεση.

Μετά το γκολ αυτό η ομάδα του Αργους γύρισε το σχήμα της σε πιο επιθετικό και άρχισε να πιέσει, τη στιγμή που η Θήβα, οπισθοχώρησε για να κρατήσει το σκορ.

Στο 69’ μετά από ωραίο συνδυασμό ο Αγγελόπουλος πέτυχε το 2-2.

Και από το 80’ μέχρι το 85’ είχαμε τρεις ευκαιρίες. Ο Πούτση μετά από συνδυασμό με τον Αγγελόπουλο να βρίσκεται στη μικρή περιοχή αλλά πλάγια και τελικά να σουτάρει πολύ έξω, αντί να πλασάρει

Τον Ανδριόπουλο που βρέθηκε με το τέρμα άδειο κι αντί για πλασέ επιχείρησε ένα δυνατό σουτ έξω.
Τον Αγγελόπουλο που έφυγε στην αντεπίθεση με Ανδριόπουλο και Πολιανίδη, τελικά επιχείρησε ο ίδιος το σουτ, έξω.

Η σύνθεση του Παναργειακού:Σαχσανίδης, Πολιανίδης, Μηλιώτης, Γκάμπριτς, Φίλης, Πούτση, Αγγελόπουλος, Χαρίτος, Φωκαϊδης (65’ Ανδριόπουλος), Καλογέρης (86’ Σιάτρας), Καρέλης (58’ Ζαχαράκης)

Παρακολουθήστε τα γκολ και τις δηλώσεις των προπονητών από τον αγώνα Α.Ο ΘΗΒΑ-ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 2-2