ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2016

Νίκησαν οι νεανίδες του ΓΣΑ 3-0 σετ τον Οίακα (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:51:00 μ.μ. |
 Στο ματς του Σαββάτου η ομάδα Νεανίδων του ΓΣΑ νίκησε 3-0 σετ την αντίστοιχη ομάδα του Οίακα Ναυπλίου και έτσι προχώρησε στη δεύτερη κατά σειρά νίκη της. Το ματς ξεκίνησε με το πρώτο σετ να τελειώνει 25-15.

Στο δεύτερο σετ οι αθλήτριες του ΓΣΑ χαλάρωσαν τις προσπάθειές τους και έδωσαν την ευκαιρία στον Οίακα να πλησιάσει στο σκορ και να προσπεράσει με 2 πόντους μπροστά.

Όμως εκεί ο ΓΣΑ δυνάμωσε στην άμυνα με τη Κατερίνα Παπασπυροπούλου να παίρνει άριστα και την Αναστασία Κατσαρού να τελειώνει τις επιθέσεις μπροστά στο φιλέ με αποτέλεσμα το δεύτερο σετ να τελειώσει 25-22.

Στο τρίτο σετ ο αγώνας πήρε διαδικαστική μορφή αφού και οι δύο κόουτς (Ψυχογιού και Κατσίγιαννης έδωσαν ευκαιρία συμμετοχής και στα υπόλοιπα κορίτσια που ήσαν αναπληρωματικές. Έτσι το τρίτο σετ τελείωσε εύκολα 25-13.