Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2016

Καλές εμφανίσεις αθλητών της ΦΙΛ.Μ.Α. στον 3ο αγώνα Motocross Νοτίου Ελλάδος

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:39:00 π.μ. |
 Στα Δουνέϊκα Ηλείας στη γνωστή πίστα «Παναγιωτόπουλος ΚΕΡΑΜΟΠΟΙΙΑ», διεξήχθη αυτή την Κυριακή ο 3ος αγώνας Motocross Νοτίου Ελλάδος.
Ανάμεσα στις πολλές συμμετοχές (90) του αγώνα, ΤΡΕΙΣ ήταν με το σήμα της ΦΙΛ.Μ.Α

Ειδικότερα στην κατηγορία ΜΧ1 έτρεχε ο ΜΑΜΜΩΝΑΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ με HONDA CRF 450 ο οποίος με μια πολύ καλή εμφάνιση κατέλαβε την τέταρτη θέση ισοβαθμώντας όμως με τον τρίτο και απέχοντας μόνο 5 βαθμούς από τον 1ο και 2ο που επίσης ισοβάθμησαν μεταξύ τους.

Στην ίδια κατηγορία ο ΛΙΑΓΚΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ με KX 250 στο δεύτερο σκέλος του αγώνα ανέβασε στροφές κερδίζοντας αρκετούς πόντους ώστε να τον φέρουν 9ο στη τελική κατάταξη.

Επίσης στην MX OPEN συμμετείχε με τα «χρώματα» της ΦΙΛ.Μ.Α ο ΠΑΝΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ με το kawasaki kxf 450 και το νούμερο 32 όπου ύστερα από έναν αρκετά ανταγωνιστικό αγώνα τερμάτισε 16ος.

Θερμά συγχαρητήρια από την ΦΙΛ.Μ.Α για την εξαιρετική έως τώρα πορεία των Αθλητών με ευχές για ανάλογη και καλύτερη συνέχεια!