Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2016

Ακρίτας - ΓΣ Αργους 2-3 στη Καλαμάτα για το πρωτάθλημα βόλεϊ της Β Εθνικής Γυναικών (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:11:00 π.μ. | |
 Ο ΓΣ Αργους κατάφερε να κάνει τρίτη νίκη σε 3 αγώνες στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής Γυναικών κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα του Ακρίτα εκτός έδρας με 2-3 σετ.

Στα δύο πρώτα σετ η ομάδα του ΓΣΑ δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί, παρουσιάζοντας άσχημη υποδοχή στα πολύ καλά σέρβις του Ακρίτα, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 (25-17, 25-17).

Στο τρίτο σετ όμως όλα άλλαξαν και ο ΓΣΑ βελτιώθηκε τόσο στην υποδοχή αλλά και στο μπλοκ με αποτέλεσμα να μειώσει το σκορ σε 2-1 σετ με 11-25.

Με ανεβασμένη πλέον τη ψυχολογία οι αθλήτριες της Ψυχογιού κέρδισαν και το 4ο σετ με 16-25 και ισοφάρισαν.

Όλα πλέον θα κρίνονταν στο tie-brake. Στο 5ο σετ έγινε ενα πολύ καλό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες με το ΓΣΑ να κερδίζει 13-15 χάρη στο πολύ καλό μπλοκ του παίρνοντας 2 βαθμούς και παραμένοντας στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Έπαιξαν απο το ΓΣΑ Καραμουντζου, Μπαλακανάκη, Αντότσι, Κατσαρου, Μαστορακη, Κλάδη, Καλή, Γρίβα, Παναγιωτοπούλου, Παπασπυροπούλου, Τσιλιμιγκρα.