Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017

Σφράγισε το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Γ΄Εθνική ο Ερμής Κιβερίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:44:00 μ.μ. | |
 Σφράγισε το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Γ΄Εθνική κατηγορία ο Ερμής Κιβερίου σήμερα ύστερα από τη νίκη του επί της Ένωσης Λέρνας
Μόλις στο 5΄λεπτό ο Γ.Σελλής έκανε το 1-0 και το οποίο ήταν το σκορ του αγώνα, το παιχνίδι που παίχτηκε ήταν μέτριο και από τις δυο ομάδες.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής ήταν σαφώς καλύτερος και δεν επέτρεψε στην ένωση Λέρνας να ελπίζει, στο δεύτερο ημίχρονο η Λέρνα μπήκε με δύναμη αλλά δεν ήταν αρκετό για να σκοράρει και ν΄αλλάξει τη ροή του παιχνιδιού.
Οι παίχτες του Ερμή έδειχναν αποφασισμένοι να μην επιτρέψουν επ ουδενί στην γειτόνισά να αμφισβητήσει την κυριαρχία του, το διαιτητικό τρίο σε γενικές γραμμές τα πήγε καλά, ο καλύτερος παίχτης του αγώνα ήταν ο Γ.Καραγκούνης που δείχνει να περνάει την δεύτερη ποδοσφαιρική του νιότη.
Διοίκηση , παίχτες και προπονητικό τιμ το πανηγύρισαν δεόντως αφού ουσιαστικά σήμερα στέφτηκαν πρωταθλητές Αργολίδας.