Κυριακή, 2 Ιουλίου 2017

Στην τελική ευθεία το "Danaon Cup 2017" (πρόγραμμα)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:05:00 π.μ. |
Στην τελική ευθεία το "Danaon Cup 2017" (πρόγραμμα)
 Στην τελική ευθεία έχουν μπει οι ετοιμασίες για την έναρξη του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ και Παγκορασίδων Α’ με την ονομασία «Danaon Cup 2017», το οποίο θα διεξαχθεί στην Αργολίδα το διάστημα 3-8 Ιουλίου 2017 με την συμμετοχή 35 ομάδων. 

Σήμερα (19:30) στο «Φουγάρο» (Ασκληπιού 98, Ναύπλιο) θα πραγματοποιηθεί η συνέντευξη Τύπου, ενώ η Τελετή Έναρξης είναι προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 3 Ιουλίου (21:00) στην Πλατεία Αγίου Πέτρου στο Άργος.

Οι όμιλοι
Παμπαίδων Α’

A’ όμιλος: ΑΣΕ Δούκα, Δράμα 1986, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
Β’ όμιλος: Απόλλων Σταυρούπολης, Αερωπός Έδεσσας, Παπασιδέρης Κορωπί
C’ όμιλος: Διομήδης Άργους, Ιωνικός ΝΦ, Πανελλήνιος ΓΣ
D’ όμιλος: ΑΕΣΧ Πυλαίας, ΟΦΝ Ιωνίας, Φίλιππος Βέροιας 2
Ε’ όμιλος: Ολυμπιακός Κερατσινίου, Φοίβος Συκεών, Άρης Νίκαιας
F’ όμιλος: Φίλιππος Βέροιας 1, ΕΣΝ Βριλησσίων, ΑΟ Πολιτεία


Παγκορασίδων Α’
Α΄ όμιλος: ΟΦΝ Ιωνίας, ΑΕΠ Πανόραμα, Ορφέας Κατερίνης, ΑΟΔ Κορυδαλλού.
Β΄ όμιλος: ΓΑΣ Καματερού, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, Φίλιππος Βέροιας
C΄ όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, Ολυμπιακός Κερατσινίου, Φαίακας Κέρκυρας, ΑΟ Προσοτσάνης 2.
D’ όμιλος: Διομήδης Άργους, ΑΟ Προσοτσάνης 1, Άρης Νίκαιας, ΑΠΕΣ Καπανδρίτι, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Δευτέρα 3 Ιουλίου 2017
Νέα Κίος 17:15 (ΠΠΚ-D) Διομήδης Άργους- Άρης Νίκαιας
Ναύπλιο 17:15 (ΠΠΚ-D) ΑΠΕΣ Καπανδρίτι- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Τρίτη 4 Ιουλίου 2017
Πρωί


Αγία Τριάδα
08:15 (ΠΠΚ-Α) ΟΦΝΙ- Ορφέας
09:30 (ΠΠΚ-Α) ΑΕΠ Πανόραμα- ΑΟΔ Κορυδαλλού
10:45 (ΠΠΚ-C) Εθνικός Κοζάνης- Φαίακας Κέρκυρας
12:00 (ΠΠΑ-F) ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΟ Πολιτεία

Άργος

8:45 (ΠΠΑ-Β) Απόλλων Σταυρούπολης- Παπασιδέρης Κορωπί
10:00 (ΠΠΑ-C) Ιωνικός ΝΦ- Πανελλήνιος
11:15 (ΠΠΚ-D) Διομήδης- ΑΠΕΣ Καπανδρίτι

Νέα Κίος

08:15 (ΠΠΚ-Β) ΓΑΣ Καματερού- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
09:30 (ΠΠΚ-C) Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΑΟ Προσοτσάνης 2
10:30 (ΠΠΑ-E) Ολυμπιακός Κερατσινίου- Άρης Νίκαιας

Ναύπλιο

8:45 (ΠΠΑ-Α) ΑΣΕ Δούκα- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
10:00 (ΠΠΚ-Β) ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος Βέροιας
11:15 (ΠΠΑ-D) ΟΦΝΙ- Φίλιππος Βέροιας 2

Απόγευμα
Αγία Τριάδα

17:00 (ΠΠΑ-Α) Δράμα 1986-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
18:15 (ΠΠΚ-C) Ολυμπιακός Κερατσινίου- Φαίακας Κέρκυρας
19:30 (ΠΠΑ-F) Φίλιππος Βέροιας 1- ΑΟ Πολιτεία

Άργος
17:00 (ΠΠΑ-Β) Αρωπός Έδεσσας- Παπασιδέρης Κορωπί
18:15 (ΠΠΑ-C) Διομήδης Άργους- Πανελλήνιος
19:30 (ΠΠΚ-D) ΑΟ Προσοτσάνης 1- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Νέα Κίος
17:00 (ΠΠΚ-C) Εθνικός Κοζάνης- ΑΟ Προσοτσάνης 2
18:15 (ΠΠΑ-Ε) Φοίβος Συκεών- Άρης Νίκαιας
19:30 (ΠΠΚ-D) Άρης Νίκαιας- ΑΠΕΣ Καπανδρίτι

Ναύπλιο
17:00 (ΠΠΚ-Β) ΓΑΣ Καματερού- Φίλιππος Βέροιας
18:15 (ΠΠΚ-Β) ΑΕΣΧ Πυλαίας- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
19:30 (ΠΠΑ-D) ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος Βέροιας 2

Τετάρτη 5 Ιουλίου 2017
Πρωί


Αγία Τριάδα
08:45 (ΠΠΚ-Α) ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού
10:00 (ΠΠΑ-D) ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΟΦΝΙ
11:15 (ΠΠΑ-F) Φίλιππος Βέροιας- ΕΣΝ Βριλησσίων

Άργος

08:45 (ΠΠΑ-Β) Απόλλων Σταυρούπολης- Αερωπός Έδεσσας
10:00 (ΠΠΑ-C) Διομήδης Άργους- Ιωνικός ΝΦ
11:15 (ΠΠΚ-D) Διομήδης Άργους- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Νέα Κίος

08:45 (ΠΠΑ-Α) ΑΣΕ Δούκα- Δράμα 1986
10:00 (ΠΠΚ-D) ΑΟ Προσοτσάνης 1- ΑΠΕΣ Καπανδρίτι
11:15 (ΠΠΚ-C) Φαίακας Κέρκυρας- ΑΟ Προσοτσάνης 2

Ναύπλιο

08:45 (ΠΠΚ-Α) ΑΕΠ Πανόραμα- Ορφέας Κατερίνης
10:00 (ΠΠΑ-Ε) Ολυμπιακός Κερατσινίου- Φοίβος Συκεών
11:15 (ΠΠΚ-C) Εθνικός Κοζάνης- Ολυμπιακός Κερατσινίου

Απόγευμα
Αγία Τριάδα

17:00 (ΠΠΚ-Α) ΟΦΝΙ- ΑΕΠ Πανόραμα
18:15 (ΠΠΚ-Β) ΓΑΣ Καματερού- ΑΕΣΧ Πυλαίας
19:30 (ΠΠΑ-Η) Δ1-Ε1

Άργος

17:00 (ΠΠΑ-Κ) Α3-Β3
18:15 (ΠΠΑ-Ι) Α2-Β2
19:30 (ΠΠΚ-D) Διομήδης Άργους- ΑΟ Προσοτσάνης 1

Νέα Κίος

17:00 (ΠΠΑ-L) Δ3-Ε3
18:15 (ΠΠΑ-G) A1-B1
19:30 (ΠΠΚ-D) Άρης Νίκαιας- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Ναύπλιο

17:00 (ΠΠΚ-Β) Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- Φίλιππος Βέροιας
18:15 (ΠΠΚ-Α) Ορφέας Κατερίνης- ΑΟΔ Κορυδαλλού
19:30 (ΠΠΑ-J) D2-E2


ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ


Παμπαίδες
Α’ φάση: Όλοι εναντίον όλων
Β’ φάση: Οι πρώτοι των ομίλων, σχηματίζουν δύο ομίλους των τριών ομάδων (Α1, Β1, C1 και D1, E1, F1). Παίζουν όλοι εναντίον όλων. Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στα ημιτελικά, οι νικητές παίζουν στον τελικό και οι ηττημένοι στον μικρό τελικό.
Ομοίως οι δεύτεροι των ομίλων και οι τρίτοι των ομίλων της Α’ φάσης σχηματίζουν δύο ομίλους των τριών ομάδων.
Στη συνέχεια θα γίνουν αγώνες χιαστί για θέσεις 5-8, 9-12, 13-16, 17-18.

Παγκορασίδες

Α’ φάση: Όλοι εναντίον όλων
Β’ φάση: Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου παίζουν στα προημιτελικά χιαστί με τις παρακάτω διασταυρώσεις: Α1-Β2 (Ε1), Α2-Β1 (Ε2), C1-D2 (F1), C2-D1 (F2). Στα ημιτελικά θα παίξουν οι νικητές των ζευγαριών Ε1-F2, E2-F1.
Επίσης θα διεξαχθούν αγώνες για θέσεις 5-8, ενώ για τις θέσεις 9-12 (οι τρίτοι των ομίλων της Α’ φάσης) και 13-17 θα σχηματιστούν όμιλοι.

*Κάθε αγώνας έχει διάρκεια 2Χ25λεπτά με διάλλειμα 5 λεπτών
*Σε περίπτωση ισοβαθμιών ισχύει ότι προβλέπεται από την προκήρυξη της ΕΑΠ


Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ