Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017

5άρα ο Αργοναύτης στον Αριστέα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:22:00 μ.μ. | | |
 Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν τεράστια, όμως ο υπεροπτικός τρόπος που έπαιξαν οι παίχτες του Αργοναύτη στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Αριστέα θα μπορούσε να στοιχίσει στην ομάδα βαθμούς.
Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου άλλαξαν και έτσι κατάφεραν να βάλουν τον πρώτο γκολ με σκόρερ τον Πάρη Κάπλατζη.
Αφού είχαν χάσει ήδη 3-4 ευκαιρίες, στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν με διάθεση να παίξουν μπάλα και να δείξουν πως δικαίως θεωρούνταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού και φάνηκε η διαφορά με τα πιτσιρίκια του Αριστέα ,που δεν είχαν δροσιά στο παιχνίδι τους και μάλλον μπήκαν φοβισμένα στον αγωνιστικό χώρο.
Έτσι ο Νίκος Μακρίδης έβαλε το δεύτερο γκόλ, το τρίτο με πέναλντι ο Ρέντι, το τέταρτο ο Βασίλης Δριμούρας και το τελικό 5-0 το έκανε ο Διαμαντής με ένα δυνατό σουτ αρκετά μακριά από την μεγάλη περιοχή.