Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2018

Έχασε ο Διομήδης από τον ΠΑΟΚ 15-21

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:10:00 μ.μ. | | | |
Οι δύο ομάδες είχαν κλείσει τους διαδρόμους προς τα δίκτυα τα πρώτα 5 λεπτά! Ο ΠΑΟΚ ήδη στο πρώτο 15λεπτο βρέθηκε μπροστά στο σκορ με μικρή διαφορά και συνεπικουρούμενης της εξαιρετικής παρουσίας του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Κώστα Κοτανίδη πήγε στα αποδυτήρια με το υπερ του 10-4.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχα εξασφαλίσει διαφορά ασφαλείας, την οποία διατήρησαν έως το τέλος του αγώνα, φτάνοντας σε μία ευρεία νίκη και την πρόκριση στο φάιναλ φορ του κυπέλλου.
Ο νεοαποκτηθείς Σβεν Σάτον, έκανε το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Διομήδη και έδειξε θετικά στοιχεία. Ο 25χρονος Κροάτης πλεί-μέικερ είναι η νέα προσθήκη των «Λύκων», μετά την φυγή των Μάρκοβιτς και Μούγιτς, όπως και του Αργυρού, ο οποίος μετακινήθηκε στην ΑΕΚ.
Ο ΠΑΟΚ στον ημιτελικό του Κυπέλλου θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό, στις 10 Μαρτίου στη Γλυφάδα. Οι ερυθρόλευκοι απέκλεισαν την ΑΕΚ στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη». Θυμίζουμε ότι πέρσι είχε συμμετάσχει και πέρσι στο φάιναλ φορ που έγινε στην Κοζάνη και ο δικέφαλος είχε κατακτήσει το τρόπαιο.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 15-21

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 1-1, 2-2, 2-6, 3-7, 4-10 (ημχ.) 7-12, 8-15, 11-16, 11-17, 12-18, 15-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης, Σάτον 6, Κρεμαστιώτης, Αργυρού 3, Αναγνωστόπουλος, Σμυρνιώτης, Χειβιδόπουλος 1, Τσάτσας, Ρουσόπουλος 2, Χαντέλης, Νικηφόρου 1, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Δάσκαλος 1.
ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Αραμπατζής, Παλάσκας 6, Τσίλης, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 3, Πετρίδης 5, Μαστορογιάννης 2, Πέγιοβιτς, Κέζιτς 2, Κυπραίος 1, Κολοβός, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 1, Κοτανίδης.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Συρεπίσιος, Δίλεπτα: 0-7, Πέναλτι: 5/6-4/4, Κόκκινη κάρτα: Κέζιτς 57.02 (τρία δίλεπτα)

Πηγή: gazzetta.gr