Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018

Ολυμπιακός - Διομήδης 24-19

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:52:00 μ.μ. | | | | |
 Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Διομήδη 24-19 στην έδρα του και διατηρείται μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας της Handball Premier, μετά το πέρας της 17ης αγωνιστικής.

Απόντων των Αλβανού και Τζηρά ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε να βρει ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, με τον Διομήδη να πηγαίνει στην ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 13-14.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε πιο συγκεντρωμένος και με τους Κρητικό, Σκρόμπιτς κατάφερε ελέγξει απόλυτα το ματς και να να πάρει μια ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα με 24-19.

*56.55′ Κόκκινη κάρτα Γιόσμου (Διομήδης Άργους)

**Στο 40.05′ λεπτό του αγώνα τιμωρήθηκαν με προοδευτικόττα των ποινών οι πάγκοι των δύο ομάδων. Ο συνοδός της Α’ ομάδος Ολυμπιακός ΣΦΠ, Πουρνάρας Ευθύμιος απευθυνόμενος προς τον παρατηρητή του αγώνα είπε τα εξής: “Κάτσε κάτω, σε παρακαλώ, κάτσε κάτω”. Κατόπιν τουτου τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα. Αντί να αποχωρήσει ως όφειλε κατευθύνθηκε στο τραπέζι της γραμματείας και απευθυνόμενος πάλι στον παρατηρητή είπε: “Εσύ και ο Μίγκας με τα καραγκιοζιλίκια που κάνετε πρέπει να αποχωρήσετε”.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 24-19

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 5-8, 6-10, 8-10, 11-12, 13-14 (Ημίχρονο), 15-15, 17-15, 18-15, 20-17, 22-17, 24-19

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Κωστακίδης 3, Κρητικός 6, Πετρίσεβιτς, Μισαηλίδης, Σκρόμπιτς 6, Στούμπης 1, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 2, Σανίκης 3, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 2, Τσιλιμπάρης, Λιόλιος, Χάλαρης.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 2, Σάτον 3, Κρεμαστιώτης 1, Αργυρού 3, Σμυρνιώτης, Άρσιτς, Χειβιδόπουλος 1, Νικηφόρου 6, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος, Χαντέλης 1, Ντούρος, Τσάτσας, Γιόσμου 2, Δάσκαλος.

Διαιτητές: Τόλιος-Κουτσός. Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 2/4-1/3

Πηγή: gazzetta.gr