Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018

Νίκη του Διομήδης επί της ΧΑΝΘ με 31-19

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:36:00 π.μ. | | | | |
 Ο Διομήδης Άργους σφράγισε τη νίκη και ξεπέρασε τον Δούκα στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν την παραμικρή δυσκολία να κάμψου την αντίσταση της ΧΑΝΘ, εξασφαλίζοντας προβάδισμα 15-7 στο ημίχρονο, με την ψαλίδα να ανοίγει με την πάροδο του χρόνου, φτάνοντας στο τελικό 31-19.

Οι «λύκοι», μετά το Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδας στη Γλυφάδα (10-11 Μαρτίου) θα ταξιδέψουν στο Δαϊς για το μεγάλο παιχνίδι με τον ΑΣΕ Δούκα, που μπορεί να κρίνει την 4η θέση στην κανονική περίοδο και το πλεονέκτημα έδρας στην α΄φάση των πλέι οφ (ο 4ος θα παίξει με τον 5ο).

Η ομάδα της Αργολίδας επέστρεψε στις νίκες, μετά την εκτός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό και το 13ο δίποντο ήρθε με όλη την άνεση που μαρτυρά το τελικό σκορ.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΧΑΝΘ 31-19

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 7-4, 9-5, 13-7, 15-7 (ημ.), 18-8, 20-10, 22-12, 25-15, 28-16, 31-19

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Αϊβαλιώτης 3, Σάτον, Κρεμαστιώτης 6, Χρ. Αργυρού 4, Σμυρνιώτης, Άρτσιτς, Χειβιδόπουλος 4, Μπινιάρης 1, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 4, Τσάτσας 1, Χαντέλης 2, Νικηφόρου 1, Ντούρος 1, Γιόσμου 2, Δάσκαλος 2.

ΧΑΝΘ: (Κώστας Τσούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 2, Βαρδάκας 2, Ρεμπελάκος 1, Δέσπος 4, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 1, Μηλόπουλος, Μπόλλας 3, Τσαγκαράκης 1, Μπαϊρλής 5, Δ. Παπαδόπουλος, Τσόγιας.
Διαιτητές: Καραπάνος, Αβράμης. Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι 4/4-0/2

Πηγή: gazzetta.gr