Δευτέρα 12 Μαΐου 2014

Οδυνηρή ήττα του Μεσσηνιακού από τον Παναργειακό με 2-0 (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 12:08:00 μ.μ. |

Οδυνηρή ήττα γνώρισε ο Μεσσηνιακός σήμερα το απόγευμα στην έδρα του αφού στο ματς ζωής ή θανάτου δεν κατάφερε να πάρει την νίκη και έτσι ηττήθηκε με 2-0 από τον Παναργειακό.

Η Καλαματιανή ομάδα μπορεί να είχε καλή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο άλλα υστερούσε στην τελική προσπάθεια και με ένα απρόσμενο τέρμα στο 49′ βρέθηκε πίσω στο σκορ.
Από κει και πέρα, τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα για τους γηπεδούχους που πλέον μόνο με θαύμα θα παραμείνουν στην Γ” Εθνική.

Το φιλμ του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Κυριακόπουλος, Κουρέας, Κουρεντζής (80΄ Πουλάκος), Μπιμπίρης, Νινιός (68΄ Τσουκάλης), Αργυρόπουλος, Μπεγέτης, Ταχματζίδης (75΄ Μερκούρης), Σπανός, Τσουλάκος, Χελάς.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσαούνης, Ζίου, Φλώρος, Μαυρομάτης, Παπαϊωάννου, Ισούφι, Τριμπονιάς (59΄ Κουτσοδήμος), Λουμπαρδέας, Σπανός (78΄ Μπίτζης), Σιώκος (86΄ Καρούτης), Καπλάντζης

1′ Έναρξη του αγώνα

10′ Παραμένει το 0-0

22′ Ο Καπλατζής εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα στα χέρια του Κυριακόπουλου.

24′ Πριν βγει ο Χελάς τετ α τετ βγήκε έγκαιρα ο Κατσιαούνης και έδιωξε μακριά.

28′ Ο Ταχματζίδης πέφτει μέσα στην περιοχή με τον Μεσσηνιακό να ζητάει πέναλτι.

29′ Στο επόμενο λεπτό σουτ του Ταχματζίδη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

36′ Απειλητική φάση για τον Μεσσηνιακό. Μετά από κόντρες η μπάλα απομακρύνεται.

38′ Σουτ του Σιώκου από καλή θέση η μπάλα φέυγει άουτ.

39′ Σουτ του Σπανού από πλευράς Μεσσηνιακού καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα του Άργους.

42′ Δυνατό σουτ του Παπαϊωάννου έδιωξε σε κόρνερ ο Κυριακόπουλος.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Μεσσηνιακός – Παναργειακός 0-0.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

49′ Χωρίς λόγο ο Νινιός ακουμπάει την μπάλα με το χέρι και δίνεται πέναλτι στον Παναργειακό. Ο Σπανός εκτελεί το πέναλτι και ανοίγει το σκορ 0-1.

60′ Προβολή από τον Μπεγέτη η μπάλα άουτ. Πρώτη αλλαγή για τον Παναργειακό. Μπήκε ο Κουτσοδήμος, βγήκε ο Τριμπονιάς.

64′ Συρτό σουτ Αργυρόπουλου η μπάλα άουτ.

68′ Πρώτη αλλαγή για τον Μεσσηνιακό. Μπήκε ο Τσουκάλης, αποχώρησε ο Νινιός.

71′ Δυνατό σουτ του Καπλατζή έσωσε ο Κυριακόπουλος.

75′ Κεφαλιά από τον Αργυρόπουλο μπλκόκαρε ο τερματοφύλακας.

90′ Τέλος παιχνιδιού….Μεσσηνιακός – Παναργειακός 0-2. Σκόρερ ο Καρούτης. Δύσκολεψε η παραμονή για τους γηπεδούχους.