ΕΙΔΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Με ακόμα μια νίκη έκλεισε την χρονιά ο Οίακας νικώντας τον Απόλλωνα Σμύρνης 74-61

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:19:00 μ.μ. | | |
Με ακόμα μια νίκη έκλεισε την χρονιά ο Οίακας νικώντας Απόλλωνα Σμύρνης  74-61
 Δυνατές συγκινήσεις προσέφερε για μια ακόμη αγωνιστική το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στο μπάσκετ.

Στον 1ο όμιλο η Ένωση Ιλίου έμεινε μόνη πρώτη μετά την νίκη της επί της Ακράτας αλλά και την ήττα του Γλαύκου από την Αχαγιά.

Η Ένωση επικράτησε 64-57 της Ακράτας εντός έδρας, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο για την ένατη νίκη σε δέκα αναμετρήσεις. Παράλληλα διέκοψε το σερί τεσσάρων επιτυχιών που έτρεχαν οι γηπεδούχοι.

Στο ντέρμπι της Πάτρας, η Αχαγιά επιβλήθηκε με 69-57 του Γλαύκου και τον γκρέμισε από την πρώτη θέση, βγάζοντας αντίδραση μετά την ήττα στο Ναύπλιο.

Από την μεριά του Οίαξ πλησίασε κι άλλο στην κορυφή, κερδίζοντας 74-61 τον Απόλλωνα Σμύρνης σε ένα ματς που είχε τον απόλυτο έλεγχο.

Μεγάλο ματς έγινε και στα Μελίσσια, με την τοπική ομάδα να παίρνει την νίκη με 73-62 κόντρα στον Έσπερο ΑΟΠΑ, που ήταν ιδιαίτερα μαχητικός. Η ομάδα του Στέλιο Σταϊκόπουλου κατάφερε να ξεφύγει στο τέταρτο δεκάλεπτο για την έβδομη φετινή της νίκη.

Ο Κεραυνός Αιγίου έφτασε τα έξι ροζ φύλλα μετά το 73-70 επί της Νέας Ιωνίας εντός έδρας και συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, κέρδισε θέσεις στην βαθμολογία.

Το δεύτερο διπλό της αγωνιστικής πήρε ο ΚΑΠ που συνέτριψε την Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου με 88-45. “Ανάσα” πήρε η ΕΑ Πατρών στην μάχη των τελευταίων θέσεων, κερδίζοντας 57-55 την Καλαμάτα 1980.