Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Έχασε ο Αργοναύτης 1-2 από τον Πανναυπλιακό

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:22:00 μ.μ. | | |
Το παιχνίδι του Αργοναύτη με τον Πανναυπλιακό, είχε άσχημο τέλος για την ομάδα της Νέας Κίου
αφού οι Ναυπλιώτες έφυγαν  με τους τρεις βαθμούς , κάνοντας την ανατροπή στο σκορ, αφού μέχρι το 66’ έχαναν με 1-0.

Ο αγώνας διεξήχθη σε άσχημο αγωνιστικό χώρο, αφού μετά τη βροχή υπήρχαν λιμνούλες σε πολλά σημεία του γηπέδου που δυσκόλευε το παιχνίδι και των δυο ομάδων. Στο περισσότερο μέρος του παιχνιδιού ο Αργοναύτης ήταν καλύτερος, η ομάδα του Ναυπλίου φάνηκε στο πρώτο μισάωρο του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 21' κάνει σουτ ο Πάρης Κάπλατζης απέκρουσε ο Αναστασάκης και στην στην επαναφορά κάνει σουτ ο Μανέτας και έχουμε το 1-0. Η ισοφάριση ήρθε στο 66΄ όπου ο Μπούκουρης με κεφαλιά κάνει το 1-1 ύστερα από σέντρα του Φλεβάρη.
Το δεύτερο και νικητήριο γκολ για τον Πανναυπλιακό ήρθε στο 71΄λεπτό όπου ο Φλεβάρης ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με ένα δυνατό σουτ κάνει το 1-2.

Στο 93’ ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι και απέβαλε τον Βασίλη Δριμούρα για διαμαρτυρία και όλοι μπήκαν στο γήπεδο.

Ο διαιτητής αποχώρησε και μετά από κάποια λεπτά ξαναβγήκε για να σφυρίξει τη λήξη.