Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2015

6 μαθητές από την Αργολίδα πάνε Στρασβούργο (ονόματα)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:48:00 π.μ. | |
  Ο περιφερειακός διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου, με αφορμή έγγραφο του υπουργείου Παιδείας με θέμα «Συγκρότηση επιτροπής για την αξιολόγηση των εργασιών – εκθέσεων των διαγωνιζομένων μαθητών των Β΄ και Γ΄ τάξεων των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Πελοποννήσου για το πρόγραμμα EUROSCOLA 2015» και τη σχετική απόφαση, προχώρησε στην επιλογή των παρακάτω μαθητών ως εκπροσώπων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου στη σχετική ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο Στρασβούργο στις 30/10/2015.

Τα ονόματα των επιτυχόντων είναι:

1. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑ 98,4
2. ΟΡΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΙΟΠΗ ΜΙΧΑΗΛ 4ο ΓΕ.Λ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑ98,1
3. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑ 97,7
4. ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΔΡΕΑΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑ 97,6
5. ΣΤΡΙΜΠΑΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑ 97,2
6. ΚΑΓΙΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΤΡΙΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑ 96,6
7. ΜΟΡΣΙΝΚ ΠΑΛΟΥΜΠΑ ΒΕΡΕΝΙΚΗ ΡΟΜΠΕΡΤΟΥΣ ΒΙΛΧΕΛΜΟΥΣ ΓΙΟΧΑΝΝΕ 3ο ΓΕ.Λ. ΣΠΑΡΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑ 96,4
8. ΛΟΥΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑ 96
9. ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΗΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑ95,8
10. ΒΙΓΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ 95,7
11. ΠΑΝΑΓΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑ 95,6
12. ΣΚΟΥΤΙΔΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΕ.Λ. «ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ» ΑΡΓΟΛΙΔΑ 95,4
13. ΚΟΥΝΤΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΕΛΕΣΣΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΣΠΑΡΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑ 95,4
14. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑ 95,3
15. ΜΠΑΣΤΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ 95,3
16. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑ 94,8
17. ΜΠΡΕΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΓΕ.Λ. ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑ 94,5
18. ΚΑΛΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑ 94,5
19. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑ 94,4
20. ΓΕΩΡΓΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΑΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ94
21. ΛΙΟΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΣΠΑΡΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑ 93,8
22. ΛΕΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΛΕΥΤΕΡ 3ο ΓΕ.Λ. ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ 93,5
23. ΔΕΡΔΕΛΑΚΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΣΠΑΡΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑ 93,4
24. ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑ 93,4


ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ
1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4ο ΓΕ.Λ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑ 93,2
2. ΓΚΙΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑ 93,1
3. ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ο ΓΕ.Λ. ΣΠΑΡΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑ 93,1
4 ΑΝΥΦΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ 93
5. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 3ο ΓΕ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑ 92,6 
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ