Πασχαλινές ευχές

Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2015

Έχασε από τον Γλαύκο ο Οίακας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:06:00 π.μ. | |
  Επιστροφή στις νίκες για τον Γλαύκο, ο οποίος ξεπέρασε εντός έδρας το εμπόδιο του Οίακα Ναυπλίου, επικρατώντας με 70-52.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν πολύ γρήγορα με διψήφια διαφορά(6-18,10'). Η δεύτερη περίοδος άνηκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι τόσο στην επιθετική όσο και στην αμυντική τους λειτουργία, κλείνοντας το πρώτο μέρος μπροστά στο σκορ με 30-29.

Οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά και μετά την συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα(48-47, 30'), με την αναμέτρηση να κρίνεται τελικά στη τελευταία περίοδο, όπου ο Γλαύκος κυριάρχησε και με επιμέρους σκορ 22-5 έφτασε στην επικράτηση με 70-51. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Σερέτης με 15 πόντους, με τον Κοσσιώρη να σημειώνει 14 από πλευράς Οίακα.