Σάββατο 7 Μαΐου 2016

Ο Διομήδης νίκησε και τον ΠΑΟΚ με 25 - 22

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 5:18:00 μ.μ. | |
 Ο Διομήδης νίκησε τον ΠΑΟΚ με 25-22 για τα πλέι οφ της Handball Premier και άφησε εκτός τελικού τους Θεσσαλονικείς.
Ο Δικέφαλος ήθελε μόνο τη νίκη στο σημερινό αγώνα για να διατηρήσει τις ελπίδες του για τον τελικό, αλλά ο Διομήδης δεν τον άφησε.
 Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, πήρε το προβάδισμα, ενώ αργότερα ο Διομήδης αντέδρασε και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 11-8.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Άργους κρατούσε την πρωτοπορία στο σκορ, δεν άφηνε τους Θεσσαλονικείς να τους απειλήσουν και πήραν τη νίκη με 25-22.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-2. 6-4, 7-6, 7-8, 11-8 (ημχ), 12-9, 14-11, 14-13, 20-15, 23-19, 25-22

Διομήδης (Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Μεγαλοοικονόμου, Καρκαλάτος 2, Κρεμαστιώτης, Πασσιάς 3, Κοροβέσης, Τζούριτς, Άντρεγιτς 1, Ντάσεβιτς, Τουνγκελίδης, Σαμαράς 4, Σεϊρεκίδης 2, Μυλωνάς 2, Λοΐζος, Δάσκαλος, Παπαδόπουλος 11