Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017

Πάει για άνοδο στην Α2 ο Ηρακλής Καρυάς

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:09:00 μ.μ. |
Αήττητη και μόνη πρώτη παρέμεινε η ομάδα Α.Ο Ηρακλής Καρυάς καθώς κατάφερε χθες, να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στον ΑΟ Χωνικα με 4-4 εκτός έδρας και βρίσκεται πλέον πολύ κοντά στην άνοδο στην Α2 κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος !

Το χθεσινό παιχνίδι ηταν ντέρμπι με τα όλα του… Είχε νεύρα, δύναμη, πάθος, ένταση και 8 ΓΚΟΛ!!

Το σκορ είχε πολλές διακυμάνσεις, η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 2 γκολ , οι παίκτες μας όμως κατάφεραν κ’ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα… 5’ λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού η ομάδα  βρέθηκε πάλι πίσω στο σκορ (4-3) αλλά οι παίκτες έδειξαν χαρακτήρα, πίστεψαν στους εαυτούς τους και 2’ λεπτά πριν το τέλος με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάκη Δελή πήραν τον πολύ σημαντικό βαθμό αφού πρώτα, παίκτες και πάγκος έγιναν ένα κουβάρι από τους ξέφρενους πανηγυρισμούς !!
Μετα από αυτή την αγωνιστική ο ΗΡΑΚΛΗΣ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, αφήνοντας τον ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ στους 16 και τον ΑΟ ΜΙΔΕΑΣ στους 13 έχοντας ακόμη 3 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος!!!!