ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Εύκολα ο Παναργειακός 1-0 τη Μαύρη Θύελλα στο φιλικό

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:38:00 π.μ. |
Η Καλαμάτα έχασε από τον Παναργειακό στο φιλικό που διεξήχθει το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017 στο ΔΑΚ Άργους με σκορ 1-0.
Μοναδικός σκόρερ του αγώνα στο 68' ο Κολλαράς, μετά από σέντρα του εξαιρετικού Παναγιώτου, ενώ στο 75' σε σέντρα πάλι του Παναγιώτου ο Παιδάκης έβαλε πάλι με πλασέ ένα ακόμη γκολ, όμως το ακύρωσε ως αφ σάιντ η βοηθός Βαρελά, γεγονός που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
Η Καλαμάτα δεν τα πήγε και πολύ καλά  είχε όμως μία μεγάλη στιγμή για το 1-1 στο 88', αλλά σόλο του Γουερέ και πλασέ από πολύ κοντά, από το ύψος της μικρής περιοχής των Λύκων, έστειλε την μπάλα... πλάγιο άουτ.
Διαιτητές ήταν οι Ρατσιάκος, Σαχάμι και Βαρελά, με παράπονα ξαναλέμε για τους "Λύκους" όσο αφορά του ακυρωθέν τους τέρμα...

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Τσέλιος, Κολλαράς, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΝΤΟΥΚΙΤΣ, Νότης, Ίβανσιτς, ΠΟΥΤΣΙ, Καλύβας, Στράβιτς, Καλογερής, ΠΕΣΙΤΣ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καλογεράκης, Πιαδάκης, ΜΕΖΙΝΙ, Φασουλής, Ζέρβας, ΝΤΑΝΙΕΛΟ και Μάνος.

ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ: Γκόμες, ΝΙΝΙΟΣ, Κουρέλλας, ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, Τσεμπερίδης, Νικολόπουλος, ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, Ροκάντο, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, Τσατσόπουλος, Βαρουξάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μπεσσής, Χελάς, ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ, Δημητρίου, ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ, Γουερέ, Ντε Νικόλο.

Ορέστης Νικολόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης, Βασιλόπουλος και Καμινιώτης, απουσίαζαν για τους φιλοξενούμενους, ενώ πολλές νέα πρόσωπα δοκίμασαν και οι γηπεδούχοι.

Πηγή: sportstonoto.gr