Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

Στο 92΄ με γκολ του Καλογεράκη 1-1 ο Παναργειακός στον Αιολικό

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:53:00 π.μ. | |
 Τον πρώτο του βαθμό μακριά από την έδρα του, απέσπασε ο Παναργειακός που έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Λέσβο και την έδρα του Αιολικού.

Η ομάδα του Γιάννη Πολλαετίδη ήταν αυτή που ξεκίνησε, με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι και μόλις στο 10΄ προηγήθηκε στο σκορ χάρη σε τέρμα του Μπουρού.

Από το σημείο εκείνο και μετά δεν υπήρξε κάτι το αξιόλογο στο ματς, με το ήδη υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρείται μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι «λύκοι» πίεσαν προκειμένου να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε επιτευχτεί στην φάση του 65΄.

Ο Νυφαδόπουλος ανέτρεψε τον Καλογέρη και ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε, το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πούτση η μπάλα όμως αντί για τα δίχτυα έστειλε στην μπάλα στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε με νίκη των γηπεδούχων, ο Καλογεράκης στο 92΄ κι έπειτα από λάθος της άμυνας των νησιωτών, έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: sdna.gr