ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017

Δύσκολη νίκη του Διομήδη στην Νάουσα με 27-26 για το κύπελλο

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 11:17:00 π.μ. | |
 "Σκούρα" τα βρήκε ο Διομήδης του Κώστα Δεληγιάννη χθες το απόγευμα στο ΔΑΚ της Νάουσας όπου για τον θεσμό του Κυπέλλου κέρδισε δύσκολα τον Ζαφειράκη με 27-26 και πέρασε στην επόμενη φάση.

Μπορεί μετά το 20' λεπτο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι να πήραν το προβάδισμα στο σκορ , όμως δεν ξέφυγαν μέχρι την λήξη του α' ημιχρόνου πάνω από 2 γκολ. Στην επανάληψη και στα πρώτα λεπτά ο Διομήδης ξέφυγε μέχρι και 5 γκολ αλλά οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και μείωσαν στο 50' λεπτό σε 21- 24, ενώ στα τελευταία πέντε λεπτά ο Ζαφειράκης πίεσε και έφθασε μία ανάσα από την πρόκριση, αλλά δεν τα κατάφερε. το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τους παίκτες του Διομήδη νικητές έστω και με ένα γκολ 27-26 και να πανηγυρίζουν την είσοδο στην επόμενη φάση

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 3-2, 4-4, 4-6, 6-8, 10-12 (ημχ.) 12-15, 13-18, 17-21, 21-24, 22-26, 26-27

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Βλάχος 3, Πίτος 2, Θεοδορόπουλος 5, Διδασκάλου 3, Ρότζιος 3, Τζουβάρας, Κορωνάς Κ. 1, Αρβανιτίδης, Μαυροδουλάκης 1, Παντελίδης 2, Νικολαΐδης, Δεληχρήστος Θ. 3, Τσιγαρίδας 3, Δεληχρήστος Α., Κορωνάς Θ., Καραμπέλκος.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Ταουσάνης, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού Ι. 7, Αργυρού Χ. 3, Σμυρνιώτης, Μάρκοβιτς 1, Μπεκιρλής, Τσάτσας, Μούγιτς, Άρσιτς, Γιόσμου 7, Δάσκαλος 6.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/2-2/6, Κόκκινη κάρτα: Κρεμαστιώτης 59.29 (τρία δίλεπτα)