Δευτέρα, 5 Μαρτίου 2018

Τα αποτελέσματα για τα Δημοτικά Σχολεία στον Τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 11:42:00 π.μ. |
Τα αποτελέσματα για τα Δημοτικά Σχολεία στον Τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018
 Ο Τελικός του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018  πραγματοποιηθηκε την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Κλειστό Ολυμπιακό Γήπεδο Γαλατσίου.

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται από τον WRO Hellas με Στρατηγικό Συνεργάτη την COSMOTE και τελεί υπό την Αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Δημοκρατίας Κυρίου Προκοπίου Παυλοπούλου.

Τα τελικά αποτελέσματα :

Δημοτικά: Εποικισμός του Άρη

Θέση Κωδικός Ομάδας Όνομα ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί
1 Δ37 Space team Δημοτικό Θυμιανών Χίου
2 Δ16 Crazy Builders 3o Δημοτικό Ηρακλείου Αττικής
3 Δ26 OXYGENATORS Εκπαιδευτήρια Γείτονα
4 Δ29 Oxygenbombs Εκπαιδευτήρια Γείτονα
4 Δ28 Spacebuilders Ανεξάρτητη ομάδα
6 Δ32 IT-Robotics 1 IT-Experts
7 Δ35 VISITORS 1o Δημοτικό Θρακομακεδόνων
8 Δ19 Μπλέ Προγραμματιστές Ανεξάρτητη Ομάδα
9 Δ47 Μικροί Επιστήμονες 1ο Δημοτικό Ηγουμενίτσας
10-20 Δ54 Extra – Terrestrial STEM Robotics Academy
10-20 Δ25 Geitonas Robotic team Εκπαιδευτήρια Γείτονα
10-20 Δ14 M.A.R.S. Ανεξάρτητη Ομάδα
10-20 Δ01 RoboGalaxy 11ο Δημοτικό Κομοτηνής
10-20 Δ77 Space Oxygen Εκπαιδευτήρια Μπουγά
10-20 Δ43 Top Six Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας
10-20 Δ78 Vytina Robotics Δημοτικό Βυτίνας
10-20 Δ50 Αρσάκειο του Διαστήματος Αρσάκειο Δημοτικό Ιωαννίνων
10-20 Δ40 Ελληνική Mensa Ανεξάρτητη Ομάδα
10-20 Δ81 Οι Αστροπολίτες Δημοτικό Βαθέος Αυλίδας
10-20 Δ58 Ρομποτίστας 1ο Δημοτικό Κιλκίς
21-40 Δ11 3D-Robo-Ice Builders 11ο Δημοτικό Αργυρούπολης
21-40 Δ24 Advanced Ideas Robotics 18o Δημοτικό Κερατσινίου
21-40 Δ22 BOOM KABOOM Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή
21-40 Δ10 C.A.P.E. Ανεξάρτητη Ομάδα
21-40 Δ65 EarthToMarsAirlines 1ο Δημοτικό Πολυγύρου
21-40 Δ13 Flow Neue Schule Athen
21-40 Δ18 Gemma Robot Neas Ionias 3ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας Αττικής
21-40 Δ82 Labstem – LegoDrillers Labstem – 1ο Δημοτικό Λαμίας
21-40 Δ84 MarsΜέλλον Εκπαιδευτική Αναγέννηση
21-40 Δ69 Plakias robotics Δημοτικό Πλακιά Ρεθύμνου
21-40 Δ83 ROBOKIDS ROBOSPECIALISTS
21-40 Δ73 Six young scientists Δημοτικό Ποσειδωνίας Σύρου
21-40 Δ17 SMARties Ανεξάρτητη Ομάδα
21-40 Δ79 SpaceX 3ο Δημοτικό Θήβας
21-40 Δ45 TopMars Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας
21-40 Δ12 Water Explorers 3o Δημοτικό Καισαριανής
21-40 Δ71 Αποστολή Ευγένιος Αντωνιάδης 31ο Δημοτικό Ηρακλείου
21-40 Δ70 ΔωδεκAριανοί 12o Δημοτικό Ηρακλείου Κρήτης
21-40 Δ06 Πεντανοί Αρειανοί Ανεξάρτητη Ομάδα
21-40 Δ36 Ταξιδευτές Δημοτικό Παλαιοκάστρου Σάμου
41-84 Δ21 #Flamethrowers International School of Piraeus
41-84 Δ67 3ο Δημοτιικό Σερρών 3ο Δημοτιικό Σερρών
41-84 Δ31 7-10 IT-Robotics 7o-10o Δημοτικό Χαλανδρίου
41-84 Δ51 AstroBots18 18ο Δημοτικό Λάρισας
41-84 Δ27 CLIMA-LOGIC Εκπαιδευτήρια Γείτονα
41-84 Δ23 Electro Fun 4ο Δημοτικό Ζωγράφου
41-84 Δ48 Fantastic Four 4ο Δημοτικό Ιωαννίνων
41-84 Δ30 H2O Δημοτικό Κολλέγιο Αθηνών Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
41-84 Δ44 IQ Robots Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας
41-84 Δ76 kalamata22robotics 22ο Δημοτικό Καλαμάτας
41-84 Δ34 Lego Mars Builders 5o Δημοτικό Άνω Λιοσίων
41-84 Δ41 LegoDiamonds 3ο Δημοτικό Γρεβενών
41-84 Δ60 Mars Base Infrastructure Team Anatolia Elementary School (AES)
41-84 Δ61 Mars Base Resources Team Anatolia Elementary School (AES)
41-84 Δ38 Master Builders 7o Δημοτικό Αγρινίου
41-84 Δ02 MikroRobots Δημοτικό Μικρόπολης
41-84 Δ80 Pathfinders Ανεξάρτητη Ομάδα
41-84 Δ59 Robotic Maniacs 18ο Δημοτικό Καλαμαριάς
41-84 Δ04 Robot-Tech Ανεξάρτητη Ομάδα – @robot’s- Δράμα
41-84 Δ62 rοbmars 5 Δημοτικό Βέροιας
41-84 Δ63 School4Robots 4o Δημοτικό Θέρμης Θεσαλονίκης
41-84 Δ07 Smart Robots Πεύκης Ανεξάρτητη Ομάδα
41-84 Δ08 Spacebase MARS10 10 Δημοτικό Αγίου Δημητρίου
41-84 Δ52 STORM DETECTORS Ελληνικά Εκπαιδευτήρια Δράκου
41-84 Δ57 Team E Tech able
41-84 Δ64 technofive 20ό Δημοτικό Καλαμαριάς
41-84 Δ09 the generation of the future 54o Δημοτικό Πειραιά
41-84 Δ42 The Inventors 2 7ο Δημοτικό Καστοριάς
41-84 Δ66 Toymakers 1ο Δημοτικό Πυλαίας
41-84 Δ55 Zante Robotics Φροντιστήριο Κυβετός
41-84 Δ53 Διαγαλαξιακοί Αργοναύτες 5ο Δημοτικό Βόλου
41-84 Δ05 Εμπρός Mars 1ο Δημοτικό Γαλατσίου
41-84 Δ33 Εμπρός Mars! Ανεξάρτητη Ομάδα
41-84 Δ39 Θερμοκήπιο στον Άρη 1ο Δημοτικό Αγίου Κων/νου
41-84 Δ74 Κόκκινοι Εισβολείς 11ο Δημοτικό Ρόδου
41-84 Δ20 Λάτσειο Κολλέγιο Ψυχικού- Λάτσειο
41-84 Δ15 Οι Εφευρέτες CGS – COSTEAS-GEITONAS SCHOOL
41-84 Δ72 Οι μικροί ταξιδιώτες 4ο Δημοτικό – Δημοτικό Άνω Σύρου, 6ο Δημοτικό Σύρου
41-84 Δ46 Οι πρώτοι άνθρωποι που πάτησαν στον Άρη Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας
41-84 Δ75 Οι Υπερ6πνοι 3ο Δημοτικό Ναυπλίου
41-84 Δ56 Παιδιά του Σχολείου Της Άφρας Δημοτικό Άφρας
41-84 Δ03 Ρομποαριανοί Computer Action
41-84 Δ49 Τα Πράσινα Ανθρωπάκια … από έναν γαλαξία πολύ πολύ μακρινό… 18ο Δημοτικό Ιωαννίνων
41-84 Δ68 Τρελοί ρομποτοεπιστήμονες Δημοτικό Κριτσάς


Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ