Δευτέρα 30 Απριλίου 2018

3 μετάλλια για τον ΑΟ Μέρμπακα στον Πανελλήνιο Αγώνα τοξοβολίας στην Πάτρα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:51:00 π.μ. | |
Ο σύλλογος τοξοβολίας της Αργολίδας ΑΟ Μέρμπακα επέστρεψε σήμερα από το Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας με 3 μετάλλια στις αποσκευές του και με μία άνοδο στην Α κατηγορία.

Πιο συγκεκριμένα η ομάδα της Αγίας Τριάδας συμμετείχε στους αγώνες της Κυριακής 29/4 με 11 αθλητές σε αντίξοες καιρικές συνθήκες.

Στην Α' Κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Ανδρών στα 70μ. ο Σάββας Χατζηνικολάου κατέκτησε την 4η θέση

Στην Β' Κατηγορία Ολυμπ. Τοξο Ανδρών 70 μ. ο Τσακμάκης Τριαντάφυλλος κατέκτησε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο και ο Κακαράντζας Αθανάσιος που βελτίωσε το ατομικό του ρεκορ
Στην Β' Κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Εφήβων 60 μ. συμμετείχαν 3 αθλητές,οι Καϊμασίδης Παναγιώτης (7η θέση), Λέκκας Ανδρέας (2η θέση,αργυρό μετάλλιο και άνοδο στην Α Κατηγορία) και Σιατερλής Νικόλαος (6η θέση).
Στην Β' Κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Παγκορασίδων 25 μ. η Αλεξάνδρα Κακαράντζα κατέκτησε την 4η θέση.

Στην Β' Κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Παμπαίδων Β 15 μ. συμμετείχαν 2 αθλητές, οι Χωρίκης Πέτρος και Οικονομόπουλος Γιώργος στον πρώτο του αγώνα

Στην Αναπτυξιακή Κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Ανδρών 30 μ. συμμετείχε ο επίσης νέος αθλητής Καϊμασίδης Κωνσταντίνος στον πρώτο του αγώνα,ενώ στο Ολυμπιακό Τόξο Γυναικών της ίδιας κατηγορίας η Πίκου Μαρίνα κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο
Οι επιδόσεις των αθλητών κρίνονται ως εξαιρετικά ικανοποιητικές και το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει τον εκπαιδευτή κύριο Καρμοίρη για την πολύ καλή δουλειά που κάνει στο σύλλογο και τους αθλητές για την αφοσίωση και την πρόοδο που έχουν επιδείξει το τελευταίο διάστημα.