Με νίκη με 0-3 πέρασαν οι Παγκορασίδες της Γ.Ε. Ναυπλίου από την Τρίπολη

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:54:00 μ.μ. |
Νίκη με 0-3 πέρασαν οι Παγκορασίδες της Γ.Ε. Ναυπλίου από την Τρίπολη
Στα πλαίσια της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΠ η ΓΕ Ναυπλίου αντιμετώπισε την ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης.

Η ομάδα της Αργολίδας στηρίχθηκε στο πολύ καλό ξεκίνημα στο ματς και στο πρώτο σετ όπου και επιβλήθηκε εύκολα με 15-25 απέναντη στην ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης.

Στη συνέχεια η ΓΕΝ κατάφερε να διατηρήσει ένα προβάδισμα ασφαλείας καταφέρνοντας να κατακτήσει και το δεύτερο σετ με σκορ 18-25.

Το τρίτο σετ βρήκε τον ΑΣΠΕΤ αρκετά ανταγωνιστικό να προηγείται σε μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού, αλλά δυστυχώς για τις «γηπεδούχες» τα καθοριστικά λάθη δεν τους επέτρεψαν να φτάσουν στην κατάκτηση του, με αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 0-3.

ΣΕΤ: 15-25, 18-25, 23-25.

ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Χρονόπουλος, Πεντεφούντη): Μαρίνη, Κοπίτα, Αλεξοπούλου, Καραλέκα, Τριάντου, Ζάβου, Χρονοπούλου, Φωτοπούλου, Σιακωτού, Σιάννα.

ΓΕ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Διαμαντή Κ.): Μάντσιτς, Σπυριδή, Γεωργίου, Αγγέλαινα, Παλάσκα, Μακρή, Μπάρλα, Λαπαθιώτη, Σιατερλη, Δεσύλλα, Σταθογιαννοπούλου, Σαββοπούλου.