Πέμπτη, 14 Ιουνίου 2018

Γιαννοπούλου και Τόκα στην ελληνική αποστολή για τους Μεσογειακούς Αγώνες

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:12:00 μ.μ. | |
Γιαννοπούλου και Τόκα στην ελληνική αποστολή για τους Μεσογειακούς Αγώνες
H ελληνική αποστολή θα πάρει μέρος με αρκετά δυνατή ομάδα στους 18ους Μεσογειακούς Αγώνες που θα διεξαχθούν στην Ταραγόνα της Ισπανίας 27-30 Ιουνίου. Η αποστολή που στέλνει η χώρα μας είναι ικανή για εξαιρετικές επιδόσεις, αλλά και πολλά μετάλλια.

Δείτε αναλυτικά τα ονόματα:

Άνδρες:

100 μ., 4Χ100 μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Ευθύμιος Στεργιούλης (Παναξιακός)

200 μ., 4Χ100 μ.: Παναγιώτης Τρυβιζάς (ΟΣΦΠ)

800 μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΓΣ Κηφισιάς)

1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός)

5.000 μ.: Μάρκος Γκούρλιας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης), Γιώργος Τάσσης (ΑΕΚ)

Ημιμαραθώνιος: Χρήστος Καλλίας (ΑΟ Μυκόνου), Κώστας Γκελαούζος (ΠΑΟ)

3.000 μ. στιπλ: Νίκος Γκότσης (ΣΑΚΑ)

110 μ. εμπ.: Κώστας Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας)

400 μ. εμπ.: Κώστας Νάκος (ΓΣ Τρικάλων)

Υψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομ.), Αντώνης Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής)

Μήκος: Τάσος Γαλαζούλας (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Μιχάλης Μερτζανίδης (ΑΟ Ηφαίστεια)

Σφαιροβολία: Νίκος Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων), Κυριάκος Ζώτος (ΑΣΣ Ηρακλής)

Δισκοβολία: Γιώργος Τρέμος (ΓΕΑ Τρικάλων), Ιάσωνας Θανόπουλος (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κ.)

4Χ100 μ.: Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)

Γυναίκες:

100 μ., 4Χ100 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης)

200 μ., 4Χ100 μ.: Γρηγορία Κεραμιδά (ΑΣΣ Ηρακλής)

400 μ.: Άννα Βασιλείου (ΓΕΗ), Ειρήνη Βασιλείου (ΓΕΗ)

800 μ.: Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)

1.500 μ.: Αθηνά Κοΐνη (ΓΕΑ Τρικάλων), Ανθή Κυριακοπούλου –Κοραϊνη (ΓΣ Γλυφάδας)

5.000 μ.: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Γλυφάδας)

Ημιμαραθώνιος: Ελευθερία Πετρουλάκη (ΑΟ Μυκόνου)

100 μ. εμπ., 4Χ100 μ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)

400 μ. εμπ.: Ελπίδα Τόκα, (ΣΔΥ Αργολίδας), Έφη Θεοδώρου(Νεάπολη Χαλκίδας)

Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)

Μήκος: Λίλη Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας)

Τριπλούν: Αλβερτσιάν Χριστίνα (Ελ. Βενιζέλος ΓΣ)

Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Κερατέας)

Σφυροβολία: Κατερίνα Βαμβουκάκη (Ζευς Τρικάλων)

4Χ100 μ.: Κατερίνα Σαρρή (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Κυριακή Σαμάνη (Αίολος Μακεδονίας)
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ