Πέμπτη, 5 Ιουλίου 2018

Τα φαβορί προκρίθηκαν στο 6ο Διεθνές τουρνουά Danaon Cup που διεξάγεται στην Αργολίδα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:45:00 π.μ. | |
Τα φαβορί προκρίθηκαν στο  6ο Διεθνές τουρνουά Danaon Cup που διεξάγεται στην Αργολίδα
Ολοκληρώθηκε η 3η ημέρα του 6ου Διεθνούς τουρνουά Danaon Cup που διεξάγεται στην Αργολίδα. Οι Εθνικές ομάδες της Ελλάδος έχουν σημειώσει τρεις νίκες στα ισάριθμα παιχνίδια τους, τόσο στο τουρνουά των Παίδων, όσο και σε αυτό των Εφήβων. 

Η Εθνική Εφήβων μετά τις νίκες με IF Hallby HK, επικράτησε της Μικτής Αττικής, αλλά και της Πέλιστερ Μπίτολα και μαζί με την Εθνική Μαυροβουνίου προπορεύονται με 6 πόντους στην βαθμολογία. Την Πέμπτη 5/7 οι δύο ομάδες θα συναντηθούν στις 15:00 στο κλειστό της Αγίας Τριάδας σε ένα ματς που θα κρίνει όπως όλα δείχνουν την πρώτη θέση στον όμιλο.
Η Εθνική Παίδων από την άλλη πλευρά νίκησε το Μαυροβούνιο το πρωί και το απόγευμα την IF Hallby HΚ, ενώ αύριο θα αγωνιστεί και πάλι με το Μαυροβούνιο στις 16:30 στην Αγία Τριάδα, αλλά αυτή την φορά για την Β’ φάση.

«Για άλλη μια φορά προσπαθήσαμε να στήσουμε την άμυνα μας και να τρέξουμε όσο μπορούμε περισσότερο. Νομίζω ότι και σήμερα είχαμε πολλά και καλά τρεξίματα. Τώρα ξεκινήσαμε, έχουμε ενάμιση μήνα μπροστά μας να συνεχίσουμε να δουλεύουμε» σχολίασε ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Εφήβων Γιάννης Αρβανίτης, ενώ από την πλευρά του Ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Παίδων Νίκος Γεωργιάδης επεσήμανε: «Ήταν ένα από τα παιχνίδια που θέλαμε να παίξουμε ,καθώς όπως έχουμε αναφέρει χρειαζόμαστε τα δυνατά παιχνίδια. Μας δίνεται μια πολύ καλή ευκαιρία να βλέπουμε τα προβλήματά μας και θα πρέπει να δουλέψουμε πάνω σε αυτά».
Στην κατηγορία των Παμπαίδων Α’ μετά τα πρώτα ματς της Β’ φάσης προβάδισμα για την πρόκριση στα ημιτελικά έχουν πάρει οι Διομήδης Άργους, Ζαφειράκης Νάουσας, Λεωνίδας 2 και Αερωπός Έδεσσας έναντι των ΓΑΣ Καματερού 1, ΠΑΟΚ, ΑΣΕ Δούκα 1, Φίλιππος Βέροιας

Στις Παγκορασίδες ΟΦΝ Ιωνίας, Βριλήσσια, ΓΑΣ Καματερού, Εθνικός Κοζάνης βρίσκονται μία… ανάσα από την πρόκριση τους στα ημιτελικά

Την Πέμπτη στις 21:00 θα πραγματοποιηθεί στο Fougaro του Ναυπλίου η πρωτοποριακή εκδήλωση Show Me The Way.

*Οι φίλαθλοι από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα μπορούν να παρακολουθήσουν την εξέλιξη όλων των αγώνων σε live score μέσω της ιστοσελίδας e-handball.gr, αλλά και εικόνα από όλους τους αγώνες στην Αγία Τριάδα και από επιλεγμένους σε άλλα κλειστά, μέσω των καναλιών της διοργάνωσης στο Youtube, Danaon Cup 1 και Danaon Cup 2 σε παραγωγή Websportstv. 
ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Β’ ΦΑΣΗΣ

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)

1ος (Α) όμιλος

1. Διομήδης Άργους 4

2. ΓΣ Παπασιδέρης 2

3. ΑΣΕ Δούκα 2 0


2ος (Β) όμιλος

1. Ζαφειράκης Νάουσας 4

2. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2

3. ΑΕΠ Πανόραμα 0


3ος (C) όμιλος

1. ΓΑΣ Καματερού 1 4

2. ΓΑΣ Καματερού 2 2

3. Ταλεντούλ (Ρουμανία) 0


4ος (D) όμιλος

1. ΠΑΟΚ 4

2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

3. Αμφικτύονες Λαμίας 0


5ος (E) όμιλος

1. Αερωπός Έδεσσας 4

2. Άρης Θεσσαλονίκης 2

3. ΟΦΝ Ιωνίας 0


6ος (F) όμιλος

1. ΑΣΕ Δούκα 1 4

2. ΑΣΟΧ Φοίβος 2

3. Δράμα 1986 0


7ος (G) όμιλος:

1. Λεωνίδας 2 4

2. ΑΟ Ιωαννίνων 2

3. Λεωνίδας 1 0


8ος (H) όμιλος

1. Φίλιππος Βέροιας 4

2. Larissa Handball Club 2

3. Ιωνικός ΝΦ 0


Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος

1. ΟΦΝ Ιωνίας 4

2. ΑΟΔ Κορυδαλλού 2

3. Φιλώτας Φλώρινας 0


2ος (Β) όμιλος

1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4

2. Φίλιππος Βέροιας 2

3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0


3ος (C) όμιλος

1. ΓΑΣ Καματερού 4

2. Ζαφειράκης Νάουσας 2

3. Άρης Θεσσαλονίκης 0


4ος (D) όμιλος

1. Εθνικός Κοζάνης 6

2. Λεωνίδας 4

3. Αμφικτύονες Λαμίας 2

4. ΕΑΧ Χανιά 0



Έφηβοι (6 ομάδες)
1. Ελλάδα 6

2. Μαυροβούνιο 6

3. Χάλμπι 4

4. Athens Masters 2

5. Διομήδης Άργους 2

6. Πέλιστερ 0



Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α)

1. Χάλμπι 4

2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

3. Πανελλήνιος ΓΣ 0


2ος όμιλος (Β)

1. Ελλάδα 4

2. Μαυροβούνιο 2

3. Ακαδημία Πάτρας 0


3ος όμιλος (C)

1. Μπακάου (Ρουμανία) 4

2. Διομήδης Άργους 2

3. ΟΦΝ Ιωνίας 0



Β’ ΦΑΣΗ- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ



Παμπαίδες Α’
J όμιλος

1. Διομήδης Άργους 2

2. Ζαφειράκης Νάουσας 2

3. ΓΑΣ Καματερού 1

4. ΠΑΟΚ 0


K όμιλος

1. Λεωνίδας 2 2

2. Αερωπός Έδεσσας 2

3. ΑΣΕ Δούκα 1

4. Φίλιππος Βέροιας 0


L όμιλος

1. ΓΑΣ Καματερού 2 2

2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

3. ΓΣ Παπασιδέρης 0

4. Ολυμπιακός Κερατσινίου 0


M όμιλος

1. ΑΟ Ιωαννίνων 2

2. Larissa Handball Club 2

3. Άρης Θεσσαλονίκης

4. ΑΣΟΧ Φοίβος


N όμιλος

1. ΑΕΠ Πανόραμα 2

2. Ταλέντουλ 2

3. ΑΣΕ Δούκα 2 0

4. Αμφικτύονες Λαμίας 0


O όμιλος

1. Ιωνικός ΝΦ 2

2. Δράμα 1986 2

3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

4. Λεωνίδας 1 0



Παγκορασίδες Α’

J όμιλος

1. ΟΦΝ Ιωνίας 4

2. ΕΣΝ Βριλησσίων 4

3. ΑΟΔ Κορυδαλλού 0

4. Φίλιππος Βέροιας 0


K όμιλος

1. ΓΑΣ Καματερού 4

2. Εθνικός Κοζάνης 4

3. Ζαφειράκης Νάουσας

4. Λεωνίδας


L όμιλος

1. Φιλώτας Φλώρινας 2

2. Αμφικτύονες Λαμίας 2

3. Άρης Θεσσαλονίκης 2

4. Αρίων Πτολεμαϊδας 0

5. ΕΑΧ Χανιά 0



Παίδων

J όμιλος

1. Ελλάδα 2

2. Μαυροβούνιο 2

3. Χάλμπι 0

4. Μπακάου 0


K όμιλος

1. ΕΣΝ Βριλησσίων 2

2. Πανελλήνιος 2

3. Ακαδημία Πάτρας 0

4. Διομήδης Άργους 0

5. ΟΦΝ Ιωνίας 0


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ


Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018 (8 αγώνες)

Αγία Τριάδα
ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ) 30-8
ΕΣΝ Βριλησσίων- Αμφικτύονες (ΠΠ) 32-15

Άργος
ΓΑΣ Καματερού 1- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 42-28
Λεωνίδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-17

Νέα Κίος
Λεωνίδας 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 20-27
Χάλμπι- Πανελλήνιος (Π) 35-18

Ναύπλιο
ΓΣ Παπασιδέρης- Δούκας 2 (ΠΠ) 24-22
Δούκας 1- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 38-12


Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 (34 αγώνες)

Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 29-16
ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης (ΠΚ) 24-18
ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π) 34-17
Χάλμπι- Ελλάδα (Ε) 26-29
Διομήδης- Αθήνα (Ε) 26-32
Πανόραμα- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 25-29
ΟΦΝΙ- Φιλώτας (ΠΚ) 32-12
Μαυροβούνιο- Πέλιστερ (Ε) 30-14
Μπακάου- Διομήδης (Π) 31-24

Άργος
Αερωπός- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 38-4
Ιωνικός ΝΦ- Λάρισα (ΠΠ) 35-43
ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 25-23
Διομήδης- Δούκας 2 (ΠΠ) 29-23
Αρίων- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 25-34
Ζαφειράκης- Άρης Θ. (ΠΚ) 33-20
ΠΑΟΚ- Αμφικτύονες (ΠΠ) 48-13
Διομήδης- ΓΣ Παπασιδέρης (ΠΠ) 31-24

Νέα Κίος
Εθνικός Κοζάνης- Αμφικτύονες (ΠΚ) 28-6
Δράμα 1986- Δούκας 1 (ΠΠ) 19-36
Μπακάου- ΟΦΝΙ (Π) 34-27
Ελλάδα- Ακαδημία (Π) 49-12
Λεωνίδας- Αμφικτύονες (ΠΚ) 25-11
Άρης Θ.- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 26-25
Χάλμπι- ΕΣΝ Βριλησσίων (Π) 22-21
Μαυροβούνιο- Ακαδημία (Π) 43-23

Ναύπλιο
Φίλιππος- ΕΣΝ Βριλησσσίων (ΠΚ) 11-25
ΑΟΔ Κορυδαλλού- Φιλώτας (ΠΚ) 23-22
ΓΑΣ Καματερού 2- Ταλέντουλ (ΠΠ) 33-32
Λεωνίδας 2- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 39-21
Εθνικός Κοζάνης- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 43-13
Φίλιππος- Λάρισα (ΠΠ) 27-20
ΑΣΟΧ Φοίβος- Δράμα 1986 (ΠΠ) 26-25
ΓΑΣ Καματερού 1- Ταλέντουλ (ΠΠ) 42-39
Λεωνίδας 1- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 26-30

Τετάρτη 4 Ιουλίου 2018 (37 αγώνες)

Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης- Πανόραμα (ΠΠ) 34-17
Ελλάδα- Αθήνα (Ε) 30-16
Χάλμπι- Πέλιστερ (Ε) 36-22
ΓΣ Παπασιδέρης- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 27-32
ΑΣΕ Δούκα 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 24-34
ΟΦΝ Ιωνίας- Φίλιππος (ΠΚ) 25-13
ΑΟΔ Κορυδαλλού- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 10-22
Μαυροβούνιο- Μπακάου (Π) 37-28
Αθήνα- Μαυροβούνιο (Ε) 25-27

Άργος
Εθνικός Κοζάνης- Λεωνίδας (ΠΚ) 37-20
Αερωπός- Άρης Θ. (ΠΠ) 48-24
Φίλιππος- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 32-22
ΓΑΣ Καματερού- Άρης Θ. (ΠΚ) 32-16
ΟΦΝ Ιωνίας- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 23-27
ΕΣΝ Βριλησσίων Ακαδημία Πάτρας (Π) 36-18
Ολυμπιακός Κ.- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 19-32
Άρης Θ.- Λάρισα (ΠΠ) 33-51
Χάλμπι- Διομήδης (Ε) 26-28

Νέα Κίος
Διομήδης- ΟΦΝΙ (Π) 28-23
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π) 35-33
Διομήδης- Μαυροβούνιο (Ε) 25-27
ΑΣΟΧ Φοίβος- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 19-22
Διομήδης Άργους- ΓΑΣ Καματερού 1 (ΠΠ) 41-36
Ζαφειράκης- Εθνικός (ΠΚ) 22-27
Ζαφειράκης- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 29-19
Χάλμπι- Ελλάδα (Π) 15-33
Αερωπός- Φίλιππος (ΠΠ) 32-25
Πέλιστερ- Ελλάδα (Ε) 16-40

Ναύπλιο
Φίλιππος- Αρίων (ΠΚ) 31-25
Αμφικτύονες- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 21-9
Δράμα 1986- Λεωνίδα 1 (ΠΠ) 24-22
ΑΣΕ Δούκα 2- Ταλεντούλ (ΠΠ) 33-38
Πανόραμα- Αμφικτύονες (ΠΠ) 23-21
Φιλώτας- Αρίων (ΠΚ) 29-28
Πανελλήνιος- ΟΦΝ Ιωνίας (Π) 27-21
Άρης Θ.- Αμφικτύονες (ΠΠ) 22-20
ΓΑΣ Καματερού- Λεωνίδας (ΠΚ) 28-14

Πέμπτη 5 Ιουλίου 2018 (31 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 Ζαφειράκης Νάουσας- ΓΑΣ Καματερού 1 (ΠΠ)
09:20 Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ (ΠΠ)
10:40 ΑΟΔ Κορυδαλλός- Φίλιππος (ΠΚ)
12:00 ΓΑΣ Καματερού- Εθνικός Κοζάνης (ΠΚ)
13:30 Ζαφειράκης Νάουσας- Λεωνίδας (ΠΚ)
15:00 Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Ε)
16:30 Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π)
18:00 Λεωνίδας- Φίλιππος (ΠΠ)

Άργος
08:00 Δράμα 1986- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ)
09:20 ΑΕΠ Πανόραμα- Ταλέντουλ (ΠΠ)
10:40 Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ)
12:00 ΓΣ Παπασιδέρης- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ)
13:20 ΑΣΟΧ Φοίβος- Λάρισα (ΠΠ)
15:00 Διομήδης- Πέλιστερ (E)
16:30 ΓΑΣ Καματερού 1- ΠΑΟΚ (ΠΠ)
17:50 Αερωπός Έδεσσας- ΑΣΕ Δούκα (ΠΠ)

Νέα Κίος
08:00 ΑΣΕ Δούκας 1- Φίλιππος Βέροιας (ΠΠ)
09:20 Αερωπός Έδεσσας- Λεωνίδας 2 (ΠΠ)
10:40 Ακαδημία Π.- Διομήδης Άργους (Π)
12:00 ΟΦΝ Ιωνίας- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ)
13:30 ΕΣΝ Βριλησσίων- ΟΦΝ Ιωνίας (Π)
15:00 Χάλμπι- Αθήνα (Ε)
16:30 Χάλμπι- Μπακάου (Π)
18:00 Διομήδης Άργους- Ζαφειράκης Νάουσας (ΠΠ)

Ναύπλιο
08:00 Φιλώτας- Άρης Θεσσαλονίκης (ΠΚ)
09:20 Αρίων Πτολεμαΐδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)
10:40 ΑΣΕ Δούκα 2- Αμφικτύονες (ΠΠ)
12:00 ΟΦΝ Ιωνίας- Λεωνίδας 1 (ΠΠ)
13:20 Άρης Θεσσαλονίκης- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)
16:30 Φιλώτας- Αμφικτύονες (ΠΚ)
17:50 Πανελλήνιος- Διομήδης (Π)

21:00 Show Me The Way

Παρασκευή 6 Ιουλίου 2018 (35 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 G3-H3 (ΠΠ)
09:20 Α1-Β2 (Π)
10:50 C3-B3 (Π)
12:20 ημιτελικός J2-K1 (ΠΚ)
13:40 ημιτελικός J1-K2 (ΠΚ)
15:00 J3-K3 (ΠΠ)
16:20 Αθήνα- Πέλιστερ (Ε)
18:00 J3-J4 (Π)
20:00 Τελικός J1-J2 (Π)

Άργος
08:00 Ε3-F3 (ΠΠ)
09:20 J3-K4 (ΠΚ)
10:40 C2-D2 (ΠΠ)
12:00 G2-H2 (ΠΠ)
15:00 J4-K4 (ΠΠ)
16:20 Ν3-03 (ΠΠ)
17:40 Ν1-01 (ΠΠ)
19:00 Β3-Α3 (Π)

Νέα Κίος
08:00 C3-D3 (ΠΠ)
09:20 Β1-C1 (Π)
10:50 ημιτελικός J1-K2 (ΠΠ)
12:20 ημιτελικός J2-K1 (ΠΠ)
15:00 Χάλμπι- Μαυροβούνιο (Ε)
16:30 Διομήδης- Ελλάδα (Ε)
18:00 7los1-7los2 (ΠΚ)
19:20 5win1-5win2 (ΠΚ)
20:40 C2-A2 (Π)

Ναύπλιο
08:00 Α3-Β3 (ΠΠ)
09:20 J4-K3 (ΠΚ)
10:40 Ε2-F2 (ΠΠ)
12:00 Α2-Β2 (ΠΠ)
15:00 Β3-D4 (ΠΚ)
16:20 C3-D5 (ΠΚ)
17:40 Ν4-Ο4 (ΠΠ)
19:00 Ν2-Ο2 (ΠΠ)
20:20 L4-M4 (ΠΠ)

Σάββατο 7 Ιουλίου (12 αγώνες)

Αγία Τριάδα
08:00 3LOS1-3LOS2 (ΠΚ)
09:30 Τελικός 1WIN1-1WIN2 (ΠΚ)
11:00 Τελικός Α1-Α2 (Ε)
12:45 Τελικός WIN1-WIN2 (ΠΠ)

Άργος
08:00 L2-M2 (ΠΠ)
09:20 L1-M1 (ΠΠ)

Νέα Κίος
08:00 Los1-los2 (ΠΠ)
09:20 Κ3-Κ4 (Π)
10:50 Κ1-Κ2 (Π)

Ναύπλιο
08:00 Α3-D5 (ΠΚ)
09:20 B3-C3 (ΠΚ)
10:40 L3-M3 (ΠΠ)

Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ