ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου 2018

Στην Ένωση Ερμιονίδας το Super Cup Αργολίδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 12:11:00 μ.μ. | | |
Μετά από ένα μέτριο αγώνα η Ένωση Ερμιονίδας κατέκτησε το Super Cup Αργολίδας  επικρατώντας της Ένωσης Λέρνας στο γήπεδο Κρανιδίου με σκορ 1-0.

Σκόρερ του "χρυσού" γκολ για την Ερμιονίδα ήταν ο Λεωνίδας Σκαρτσίλας στο 21΄λεπτό.
Το φίλμ του αγώνα.

Στο 21΄λεπτό η Ερμιονίδα άνοιξε το σκορ όταν Κασαπίδης και Tresa έπαιξαν το ένα δύο από δεξιά με τον τελευταίο να βγάζει παράλληλη σέντρα στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων , εκεί ο Σκαρτσίλας με ένα δεξί πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιαούνη ανοίγοντας το σκορ.
Στο 40΄λεπτό σέντρα του Βασιλέρη από δεξιά ο Σκαρτσίλας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από θέση οφσάιντ.

Στο 55΄λεπτό δυνατό σούτ του Κορνελάτου έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Κατσιαούνης.
Στο 59΄λεπτό γυριστό σούτ του Σκαρτσίλα ύστερα από σέντρα του Σαμαρά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κατσιαούνη άουτ.

Στο 67΄λεπτό πλασέ ου Ταραντίλη από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε ο Στεφανίδης.
Στο 75΄λεπτό δυνατό σούτ του Καλογιάννη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κατσιαούνη άουτ.
Στο 74΄λεπτό σούτ του Τριανταφύλλου έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Στεφανίδης.
Στο 77΄λεπτό φάουλ του Σαμαρά από δεξιά έδιωξε ο Κατσιαούνης.
Στο 78΄λεπτό δυνατό σούτ του Παπουτσή έξω από την περοχή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 84΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Λέρνα να ισοφαρίσει όταν ο Μούγιος έβγαλε ωραία σέντρα από δεξιά ο Ταραντίλης προσπάθησε να πιάσει ανάποδο σούτ μπροστά από τον Στεφανίδη όμως η μπάλα δεν του έκανε την χάρη.
Στο 91΄λεπτό δυνατό σούτ του Πούτσι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Διαιτητής ήταν ο Γιώργος Κόλιας με βοηθούς την Κατερίνα Τσιλογιάννη και τον Παναγιώτη Αθ.Καπετάνο ένώ τέταρτος διαιτητής ήταν ο Κώστας Μπατάκος.
Ερμιονίδα ( Θανάσης Στάικος) : Στεφανίδης, Κασαπίδης, Σαμαράς, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κορνελάτος, Τριμπόνιας, ( 59΄Μακρίδης), Tresa, ( 81΄Γεωργακόπουλος), Σκαρτσίλας, ( 71΄Καλογιάννης), Πούτσι, Αρβανιτάκης( 85΄Βιρβίλης).
Ένωση Λέρνας ( Χρήστος Λιώσης) : Κατσιαούνης, Παπαγεωργόπουλος, Καιάφας, ( 82΄Φουντάς), Κάπλατζης, Σελλής, Αρσενίδης,( 30΄τ.ρ. Σαλταπίδας), Παπουτσής, Φλεβάρης, Κόφι, ( 62΄Μούγιος), Τριανταφύλλου, Ταραντίλης.

Πηγή: sport-ermionida.blogspot.com