Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2018

Με Πούτση η Ερμιονίδα 1-0 την Λέρνα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 12:27:00 μ.μ. | | |
Η Ερμιονίδα νίκησε πιο εύκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ την Ένωση Λέρνας με σκορ 1-0.

Η Ερμιονίδα πέτυχε την δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα με σκόρερ τον Θοδωρή Πούτση . Η ομάδα της Λέρνας προσπάθησε για κάτι καλό αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην οργανωμένη ομάδα του Θανάση Στάικου.

Στο 13΄λεπτό ο Πούτσης με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιαούνη. Ανοίγοντας το σκορ για την Ερμιονίδα.

Στο 26΄λεπτο κεφαλιά του Τριμπόνια ύστερα από σέντρα του Κασαπίδη η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κατσιαούνη .

Στο 32΄λεπτό πλασέ του Καλογιάννη η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κατσαούνη.
Στο 44΄λεπτό δυνατό σουτ του Tresa έδιωξε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ]ο Κατσιαούνης.
Στο 45΄λεπτό σουτ του Yiadom μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Αλευρά.

Στο 32΄λεπτό σουτ του Καλογιάννη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κατσιαούνη .

Στο 49΄λεπτο σέντρα του Μπιτζή από αριστερά , ο Ταραντίλης δεν πρόλαβε την μπάλα .
Στο 65΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμαρά η μπάλα τράνταξε την δεξιά συμβολή των δοκαριών του Κατσιαούνη.

Στο 66΄λεπτό κεφαλιά του Μακρίδη ύστερα από κόρνερ του Σαμαρά μπλόκαρε εύκολα ο Κατσιαούνης.

Στο 71΄λεπτό σούτ του Τριανταφύλλου η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς των γηπεδούχων και έφυγε κόρνερ.

Ένωση Ερμιονίδας ( Θ.Στάικος) : Αλευράς, Κασαπίδης, Σαμαράς, Τζιέρης , Μπιμπισίδης, Κορνελάτος, Τριμπόνιας, ( 55΄Αρβανιτάκης), Tresa ( 70΄Γεωργακόπουλος), Μακρίδης, ( 86΄Βιρβίλης), Καλογιάννης ( 90΄Βασιλέρης), Πούτσης.
Ενωση Λέρνας ( Λουκάς Κούρος) : Κατσιαούνης, Μούγιος, Καιάφας, Δούρος, Σελλής, Ταραντίλης ( 70΄Μπόμπος), Παπουτσής, Αντωνόπουλος, Μπιτζής, ( 82΄Λέρμας), Τριανταφύλλου, Yiadom.

Πηγή:sport-ermionida.blogspot.com