Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Με 5-2 έχασε ο Ηρακλής Καρυάς από τον Πορτοχελιακό

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:44:00 π.μ. | |
Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Ηρακλή Καρυάς και γνώρισε την ήττα από τον Πορτοχελιακό εκτός έδρας με 5-2!

Ο Ηρακλής κατάφερε να προηγηθεί με τον Βορινιώτη το 27' αλλά λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο δέχθηκε την ισοφάριση...

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Πορτοχελιακός πήρε κεφάλι στο σκορ, ενώ στο 65' τριπλασίασε τα τέρματα του...

Απο' κει και πέρα ο Ηρακλής ανέβασε ρυθμό, πίεσε και κατάφερε να μειώσει στο 76' σε 3-2 με τον Ταραντίλη ενώ είχε και μια καλή ευκαιρία για την ισοφάριση...

Το γκολ όμως ήρθε από την μεριά των γηπεδούχων στο 85' κάνοντας το 4-2 ενώ στο 88' διαμορφώθηκε το τελικό 5-2!

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστες του Ηρακλή καθώς τα έδωσαν όλα κόντρα σε μια πολύ καλή και δουλεμένη ομάδα... !!!

Με τον Ηρακλή αγωνίστηκαν οι: ΔΕΝΕΖΗΣ-ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ,Δ, ΒΟΡΙΝΙΩΤΗΣ, ΜΠΑΛΗΣ, ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ.Χ(Λεμπετζής)-ΠΑΤΟΥΡΑΣ, ΔΕΛΗΣ.Σ, ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ(Γιαγός).Σ-ΔΑΜΑΛΑΣ.Β, ΤΟΜΠΡΑΣ(Κακολύρης), ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ(Μαυρογιαννης)

ΥΓ: Ευχαριστούμε πολύ την διοίκηση του Α.Ο Πορτοχελιακός για την φιλοξενία και θα ανταποδώσουμε στο παιχνίδι του 2ου γύρου!!!