Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

"Έβρεξε" γκολ με νίκη του Διομήδη απέναντι στην ΧΑΝΘ

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:15:00 μ.μ. | | | |
Οι άμυνες πήγαν περίπατο στην αναμέτρηση του Διομήδη με τη ΧΑΝΘ κάτι που μαρτυρά και το τελικό 35-30.

Η ομάδα τους Άργους ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και ουσιαστικά τελείωσε το ματς στα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Μέχρι το τέλος των πρώτων 30 λεπτών οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ, όμως από το 30 μέχρι το 45 ο Διομήδης έτρεξε επί μέρους 9-4 για να ξεφύγει με 27-19 και ουσιαστικά να τελειώσει το ματς.

Πρώτος σκόρερ για τον Διομήδη ήταν ο Δάσκαλος με οκτώ και τον ακολούθησε ο Χερουβείμ με 7, ενώ οκτώ τέρματα είχε ο Παπαβασίλης για τη ΧΑΝΘ.

Διομήδης Άργους - ΧΑΝΘ 35-30

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 7-6, 11-7, 13-9, 16-11, 18-15 (ημχ), 21-18, 24-19, 27-19, 30-23, 32-27, 35-30.

Διομήδης (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 3, Αρσενασβίλι 3, Παπαντωνόπουλος, 1, Χειβιδόπουλος 1, Ρουσόπουλος 1, Αργυργού 1, Τότος 2, Χαντέλης 1, Χερουβείμ 7, Λαμπρόπουλος 1, Ζλατάνος, Αναγνωστόπουλος, Μπινιάρης 1, Τσάτσας 2, Δάσκαλος 8.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 3, Τσαγκαράκης, Ρεμπελάκος 3, Τζίνεβης 5, Τσαμήτρος, Βαρδάκας 4, Αγαθόνικος 6, Παπαβασίλης 8, Κύρτσιος, Μουρατίδης, Ρίζος, Ανδρεαδάκης, Αρβανιτίδης 1, Γιαννακόπουλος, Τσόγιας.
Διαιτητές: Ανταλής – Κουτσός. Δίλεπτα: 6-7. Κόκκινη: Τούτσης (54:08 – διαμαρτυρία). Πέναλτι: 4/4 – 3/4.