ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Τετάρτη 23 Ιανουαρίου 2019

«Καθάρισε» την πρόκριση η ΑΕΚ- Κέρδισε τον Διομήδη 26-16

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 1:06:00 μ.μ. | | | | |
 Εντυπωσιακή η ΑΕΚ, ιδίως στην άμυνα, επιβλήθηκε 26-16 του Διομήδη Άργους στην αίθουσα “ Γ. Κασσιμάτης” του ΟΑΚΑ, στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου χάντμπολ ανδρών, και ουσιαστικά εξασφάλισε την πρόκρισή της στον τελικό της διοργάνωσης.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης (3-3), η Ένωση κυριάρχησε απόλυτα, ξέφυγε 8-3 και 12-5 στο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια και με ένα σερί 7-0 "εκτόξευσε” τη διαφορά στο +14 (22-8), περίπου δέκα λεπτά πριν τη λήξη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν λίγο στο φινάλε, αλλά το τελικό σκορ μετατρέπει σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς της επόμενης Τετάρτης (30/1) στη Νέα Κίο.

Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού, το γκολ που πέτυχε ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ, Ραντούλε Ραντούλοβιτς, σουτάροντας από το ένα τέρμα στο άλλο, σε μία στιγμή που η εστία του Διομήδη ήταν κενή (είχε αντικατασταθεί ο γκολκίπερ από παίκτη γηπέδου).