Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019

Νίκη του Ερμή Κιβερίου 3-1 στα Δίδυμα - Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:37:00 μ.μ. | | |
Στο ρελαντί ο Ερμής Κιβερίου πέρασε με 3-1 από τα Δίδυμα και προς το παρόν ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με ένα βαθμό διαφορά από το Ναύπλιο 2017 που υποδέχεται αύριο τον Πόρο στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.
Χωρίς να…ανεβάσουν ταχύτητα οι φιλοξενούμενοι δεν δυσκολεύτηκαν να πετύχουν το στόχο τους. Προηγήθηκαν στο ημίχρονο με πλασέ του Αντωνιάδη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Με την έναρξη της επανάληψης (47′) έγινε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουζακιώτη. Τα Δίδυμα μπήκαν πάλι στον αγώνα στο 60′ όταν ο Καλαλάς εκτέλεσε άσχημα ένα ελεύθερο κτύπημα, και στη συνέχεια της φάσης υπέπεσε σε πέναλτι με το οποίο μείωσε ο Ποσειδών. Στο 72′ όμως με αυτογκόλ ο Ερμής έκανε το 1-3 και «κλείδωσε» την εκτός έδρας νίκη. Στο 80′ ο Μουζακιώτης σούταρε και βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Ο Αρης Σαβούρδος ξεκίνησε με τους Καλαλά, Κούγια, Διαμαντή, Αντωνιάδη, Μίλη, Ισούφι, Ζίου, Μποζιονέλο, Ταμπούρη, Μουζακιώτη, Βαρβουλέτο. Χρησιμοποίησε ως αλλαγή και τους Νέζο, Γιάννο, Γιώργο Τσιούλο και Γιάννη Καρκαλάτο.

Τα σημερινά αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ 0-2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 1-0 (88′ Δημήτρης Σαρακινιώτης)

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0 (13′ Μαμωνάς)

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 2-3

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 1-3