Δευτέρα, 6 Μαΐου 2019

Το ψηφοδέλτιο της "ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ" Άργους Μυκηνών

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 3:43:00 μ.μ. | | |
Το ψηφοδέλτιο της "ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ" Άργους Μυκηνών
Κατατέθηκε στο Πρωτοδικείο Ναυπλίου ο συνδυασμός της ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΜΥΚΗΝΩΝ, με και τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους ανά εκλογική περιφέρεια, καθώς και οι υποψήφιοι στις Κοινότητες Νέας Κίου και Φιχτίου:
Στο ψηφοδέλτιο που στηρίζεται από το ΚΚΕ, συσπειρώνονται αγωνιστές και πρωτοπόροι εργάτες, υπάλληλοι, αγρότες, αυτοαπασχολούμενοι, καλλιτέχνες, νέοι και νέες, που όλο το προηγούμενο διάστημα, αλλά και σήμερα βρεθήκαμε στους δρόμους του αγώνα, συντέλεσαν στην οργάνωση της πάλης για τα μικρά και μεγάλα προβλήματα της καθημερινότητάς μας, για την ανακούφιση της λαϊκής οικογένειας από τη βάρβαρη επίθεση που δέχεται. Κοινό χαρακτηριστικό τους είναι η μαχητική στάση για την υπεράσπιση των λαϊκών συμφερόντων, την προσφορά στους καθημερινούς αγώνες για τα τοπικά και όχι μόνο προβλήματα, τη συνεπή στάση ενάντια σε ΝΑΤΟ και ΕΕ. Αγωνιστές που ήταν και παραμένουν στην πρώτη γραμμή των αγώνων του λαού.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΥ,
Πτυχιούχος Γεωπόνος Τ.Ε., αγρότης.



Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Αλέας

1. ΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, Τελειόφοιτος Σχολής Σκηνοθεσίας.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Άργους

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΣΧΑΛΗ, Λογίστρια.

2.ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Αυτοαπασχολούμενος.

3.ΒΛΑΧΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Εργαζόμενη στον επισιτισμό.

4. ΒΡΕΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Μουσικός, Συνθέτης, Πιανίστας και Ουτίστας.

5. ΓΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ, Εργαζόμενος σε Super Market, απόφοιτος Ιστορικού Αρχαιολογικού ΑΠΘ.

6.ΓΚΟΥΒΙΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΙΩΑΝΝΗ, Οδοντίατρος.

7. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Βιομηχανικός Εργάτης, μέλος της Διοίκησης του Συνδικάτου Μετάλλου Αττικής.

8.ΔΗΜΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΘΩΜΑ, Εργάτης σε χυμοποιείο, μέλος Δ.Σ του Συνδικάτου Γάλακτος - Τροφίμων και Ποτών Αργολίδας.

9.ΔΗΜΗΤΡΑΝΤΖΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ, Εργάτρια- συσκευάστρια.

10. ΖΕΡΒΑΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Εργαζόμενος στην Ιδιωτική εκπαίδευση, Πτυχιούχος Φυσικός.

11. ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ (ΜΑΡΩ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, Εμποροϋπάλληλος, Πτυχιούχος Γεωπόνος Τ.Ε., Γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αργολίδας, μέλος της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου και μέλος της Τ.Ε Αργολίδας του ΚΚΕ.

12. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ, Συμβασιούχος εργαζόμενος στο δήμο Ναυπλίου.

13. ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, Αγρότης.

14. ΚΟΔΕΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Ιδιωτικός Υπάλληλος, πτυχιούχος Μηχανολόγος-Μηχανικός Τ.Ε., μέλος του Γραφείου Περιοχής Θεσσαλίας του ΚΚΕ και Γραμματέας του Τ.Σ. Λάρισας της ΚΝΕ.

15. ΚΟΥΡΛΙΜΠΙΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Ιδιωτική Υπάλληλος.

16. ΚΟΥΤΡΟΥΦΙΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ, Εκπαιδευτικός, μέλος του Προεδρείου της Ομάδας Γυναικών Άργους της ΟΓΕ.

17. ΜΑΡΙΝΗ- ΠΑΠΟΥΛΙΑ AIΚΑΤΕΡΙΝH του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Εργάτρια, μέλος του Δ.Σ του Συνδικάτου Γάλακτος-Τροφίμων και Ποτών Αργολίδας.

18. ΜΑΡΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ, Ξενοδοχοϋπάλληλος, Μέλος της Επιτροπής Αγώνα εργαζομένων στον επισιτισμό –τουρισμό Αργολίδας, μέλος του Τομεακού Συμβουλίου Αργολίδας της ΚΝΕ.

19. ΜΠΑΒΕΛΗ-ΠΑΠΑΧΑΡΙΣΙΟΥ ΝΑΥΣΙΚΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ, Αγρότισσα, πρώην δημοτική σύμβουλος με τη «Λαϊκή Συσπείρωση», μέλος του πανελλαδικού Δ.Σ της ΟΓΕ (Ομοσπονδία Γυναικών Ελλάδας) και μέλος του προεδρείου της Ομάδας Γυναικών Άργους.

20. ΜΠΑΒΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Γιατρός Ορθοπεδικός α/α, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Αργολίδας του ΚΚΕ.

21. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Γεωπόνος.

22. ΠΙΝΑΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ, Ιδιωτική Υπάλληλος- Λογίστρια, Μέλος της διοίκησης του Μορφωτικού Συλλόγου Ν.Κίου.

23. ΡΕΚΟΥΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, συνταξιούχος, Μέλος του Δ.Σ του Σωματείου Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Άργους.

24. ΡΟΚΙΖΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Συνταξιούχος αγρότης.

25. ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ, απόφοιτη του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων του Πανεπιστημίου Πατρών, Γραμματέας του Συνδικάτου Γάλακτος-Τροφίμων και Ποτών Αργολίδας, μέλος του Συμβουλίου Περιοχής Πελοποννήσου της ΚΝΕ και Γραμματέας του Τομεακού Συμβουλίου Αργολίδας της ΚΝΕ.

26. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Αναπληρώτρια Εκπαιδευτικός στην
Α’βάθμια Εκπαίδευση.

27. ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗ ΑΝΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Συνταξιούχος εκπαιδευτικός, πρώην μέλος του Δ.Σ της ΕΛΜΕ Αργολίδας.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Αχλαδοκάμπου

1. ΔΙΟΛΙΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Αγρότης.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Κουτσοποδίου


1. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Σκηνοθέτης.

2. ΚΑΣΚΑΦΕΤΟΥ ΡΟΔΑΝΘΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Απόφοιτη του Τμήματος Χημείας, Εργαζόμενη Μουσικός σε Ωδείο, μέλος της Τ.Ε. Καλλιτεχνών της ΚΟΑ του ΚΚΕ.

3. ΜΠΕΞΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΗΛΙΑ, Εργάτης.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Λέρνας

1. ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ, Αγρότης.

2. ΤΣΙΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Ψαράς.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Λυρκείας



1. ΔΙΑΛΙΑΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ, Πολιτικός Μηχανικός.

2. ΛΑΜΠΑ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Αισθητικός.

3. ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Αγρότισσα.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Μυκηναίων


1. ΒΛΑΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Αγρότης.

2. ΒΟΥΒΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ, Συνταξιούχος.

3. ΠΑΠΠΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ, Φιλόλογος, Ερασιτέχνης μουσικός.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Νέας Κίου


1. ΔΙΑΛΙΑΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ Δάσκαλος στο 2ο δημοτικό σχολείο Άργους, Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας.

2. ΠΑΝΤΣΟΣ ΣΥΜΕΩΝ του ΑΧΙΛΛΕΩΣ Εργάτης, εκλεγμένος σύμβουλος με τη «Λαϊκή Συσπείρωση» στο τοπικό συμβούλιο της Νέας Κίου.

3. ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Ιδιωτική Υπάλληλος- Λογίστρια, μέλος Δ.Σ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αργολίδας, Μέλος της διοίκησης του μορφωτικού συλλόγου Ν.Κίου.

Υποψήφιοι σύμβουλοι για την κοινότητα Νέας Κίου
1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Ιδιωτική Υπάλληλος, Πτυχιούχος Οικονομικών Σπουδών Π.Ε., Πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αργολίδας.

2. ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΣΠΥΡΟΥ, Συνταξιούχος εργάτρια στον ιματισμό.

3. ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Συνταξιούχος αγρότης.

4. ΚΑΤΣΙΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΛΑΖΑΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ, Ξυλουργός, μέλος του Δ.Σ του Συνδέσμου Ξυλουργών Αργολίδας.

5. ΜΠΕΛΕΣΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ, Εργαζόμενη στον επισιτισμό.

6. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ, Συνταξιούχος λογιστής α/α.

7. ΧΟΝΔΡΟΥΛΗ ΧΡΥΣΗ του ΠΕΤΡΟΥ, Συνταξιούχος δημοσίου.

Υποψήφιοι σύμβουλοι για την κοινότητα Φιχτίου


1. ΒΛΑΧΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Τελειόφοιτη τμήματος Διακοσμητικής ΤΕ.

2. ΜΑΡΑΓΚΟΥ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, συνταξιούχος.

3. ΜΠΑΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Συνταξιούχος οδοντίατρος,

4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Συνταξιούχος

5. ΤΣΕΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΛΑΣΙΟΥ, Συνταξιούχος σιδηροδρομικός

Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ