Ζωντανά 9 με 11 η εκπομπή "Μαζί"
με την Αλεξία Δρίτσα


Δευτέρα, 13 Μαΐου 2019

Με συμμετοχές και από την Αργολίδα το Spetsathlon 2019

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 1:05:00 μ.μ. | |
Με συμμετοχές από την Αργολίδα το Spetsathlon 2019
Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η αθλητική διοργάνωση Spetsathlon 2019 η οποία έλαβε χώρα στο νησί των Σπετσών το τριήμερο 10-12 Μαΐου 2019 και περιλάμβανε κολυμβητικούς, ποδηλατικούς αγώνες και αγώνα τριάθλου.


Με το κολυμβητήριο Ναυπλίου σε λειτουργία από το Μάρτιο του 2019 φέτος ήταν η χρονιά με τις περισσότερες συμμετοχές από το Νομό Αργολίδας. 
Πρώτοι από το νερό στον κολυμβητικό αγώνα των 3ων χιλιομέτρων βγήκαν ο Νίκος Κυριαζόπουλος και η Αφροδίτη Γιαρένη ενώ στο 1 χιλιομέτρο ο Χαραχούσης Ορέστης και η Στέλλα Αλεξανδρινού.

Πρώτοι στον αγώνα τριάθλου ολυμπιακής απόστασης τερμάτισαν ο Γρηγόρης Σουβατζόγλου και η Τζένη Βουλμέτη ενώ στον αγώνα τριάθλου sprint ο Μπιτάδος Παναγιώτης και η Νάντια Συντζανάκη. Στις ομαδικές συμμετοχές η ομάδα του Νίκου Κυριαζόπουλου στην ολυμπιακή απόσταση και η ομάδα του Ολυμπιονίκη Στέφανου Δημητριάδη στη sprint απόσταση. 

Το Σάββατο 10 Μαΐου στον κολυμβητικό αγώνα 1 και 3 km από το Νομό Αργολίδας συμμετείχαν και ξεχώρισαν οι:

Νίκη Σκλαβούνου – 1KM SWIM (Wet Suit) – 13:58 – 1η ηλικιακής
Κώστας Γκιαούρης – 1ΚΜ SWIM (Wet Suit) – 14:15 – 6η ηλικιακής
Κώστας Τέτζερης – 3KM SWIM (Non Wet Suit) – 55:12 - 2ος ηλικιακής
Λάμπρος Καρούντζος - 3KM SWIM (Wet Suit) – 38:54 - 6ος ηλικιακής


Την ίδια ημέρα στον ποδηλατικό αγώνα 25km συμμετείχαν:

Τζένη Μπουλμέτη – 46:54 – 1η ηλικιακής
Βαγγέλης Σακέλης – 45:21 – 2ος ηλικιακής
Κώστας Σταματόπουλος – 50:52 – 3ος ηλικιακής
Παναγιώτης Τσιάπας – 49:11 – 9ος ηλικιακής


Την Κυριακή 11 Μαΐου στους αγώνες τριάθλου συμμετείχαν:

Τζένη Μπουλμέτη – Endurance Triathlon – 02:51:26 – 1η ηλικιακής
Κώστας Γκιαούρης – Endurance Triathlon – 03:09:01 – 7ος ηλικιακής
Τρικαλιώτης Γιώργος – Sprint Triathlon – 01:24:02 – 1ος ηλικιακής
Νίκη Σκλαβούνου – Sprint Triathlon – 01:29:37 – 1η ηλικιακής

Την ίδια ημέρα στις σκυταλοδρομίες του Sprint Triathlon (750m κολύμπι – 25km ποδηλασία – 5km τρέξιμο) οι ομάδες :

Καρούντζος Λ. – Μπουντούρης Γ. – Μαρκόπουλος Σ. – 01:13:49 – 3η θέση
Σακέλλη Ε. – Σακέλλης Β. – Τσιάπας Π. – 01:22:49 – 5η θέση



Τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ:

Αγώνες Σαββάτου - https://www.myrace.gr/event/1305/results.html
Αγώνες Κυριακής - https://www.myrace.gr/event/1307/results.html

Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ