Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

2-2 το τοπικό ντέρμπι του Αργοναύτη με τον Ερμή Κιβερίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:18:00 μ.μ. | | |
2-2 το τοπικό ντέρμπι Αργοναύτη με τον Ερμή Κιβερίου
Σε ντέρμπι εξελίχθηκε ο αγώνας του Αργοναύτη Νέας Κίου με τον Ερμή Κιβερίου που έληξε (2-2).

Οι δυο ομάδες έφυγαν με έναν πόντο η κάθε μία αλλά και την πικρία πως θα μπορούσαν να νικήσουν.
Ο Αργοναύτης προηγήθηκε 2-0 μέσα σε 6 λεπτά (36′ Αϊβαλιώτης, 42′ Χαϊμάνης), αλλά και,
ο Ερμής που ισοφάρισε στην επανάληψη (61′ πέναλτι Μαρίνης, 78′ Βαρβουλέτος) και είχε δυο δοκάρια στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Βαρβουλέτου και σουτ-φάουλ του Μαρίνη !

Μετά το 80′ το ματς πήγαινε πάνω- κάτω σε έναν τρελό ρυθμό, και πέρα από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων και οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, οι τραυματισμοί του Μίλη και του Δρυμούρα αλλά και η κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ο Λιαγκρής στο 5ο δευτερόλεπτο (!) της αναμέτρησης.

Επιβλητική η παρουσία του «σουπερλιγκάτου» Βαγγέλη Μανούχου (έδειξε συνολικά οκτώ κίτρινες).
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ: Πνευματικός, Ασπιώτης (72′ Νέτζια), Ευσταθίου, Μπόμπος, Γατσάκος, Βασιλειάδης (61′ Παπαϊωάννου), Λιαγκρής, Λυκομήτρος (70′ Λιαγκριδώνης), Χαϊμάνης, Αϊβαλιώτης, Ραφαήλ Δρυμούρας (λ.τ. 90’+ Σούλι Αρσελίνο).

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ: Καλαλάς, Μίλης (66′ λ.τ. Δερβίσι), Κουγιάς (46′ Καπράνος), Ζίου, Ισούφι, Μποζιονέλος (46′ Καζάς) , Τσιώρος, Μαρίνης, Βαρβουλέτος, Γιάννος, Κουτσοδήμος.