Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019

3-2 η Ερμιονίδα τον Α.Ο. Τσιλιβή

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:29:00 μ.μ. | | | |
Για την 3η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής αλλά τελικά γνώρισε την ήττα στην έδρα της Ερμιονίδας με 3-2.

Μόλις στο 3′ ο Ποζατζίδης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους που είχαν και δοκάρι τρία λεπτά μετά με τον ίδιο ποδοσφαιριστή.

Το Τσιλιβή ισοφάρισε σε 1-1 στο 27′ όταν ο Βερνάρδος με σουτ μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια

Αλλά Ερμιονίδα κέρδισε πέναλτι με τον Τριμπόνια στο 37′ με τον Γκέκα να κάνει την παράβαση. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από τα 11 βήματα.

Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου το Τσιλιβή αντέδρασε και μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λιβέρη, ο Αμαραντίδης με κοντινό σουτ έκανε το 2-2.

Η Ερμιονίδα είχε άλλη μια φορά την απάντηση και στο 77′ και πάλι με τον Τριμπόνια πήρε το προβάδισμα και το τρίποντο στο παιχνίδι, αφού οι παίκτες του Π. Τσούκλη δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στη συνέχεια.