Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019

Οι Δημοτικοί Σύμβουλοι και οι πολίτες που ψηφίστηκαν από την "Νέα Αρχή" για τα συμβούλια των επιτροπών

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 11:45:00 π.μ. | | |
Οι Δημοτικοί Σύμβουλοι και οι πολίτες που ψηφίστηκαν από την "Νέα Αρχή" για τα συμβούλια των επιτροπών
Ο συνδυασμός ¨ΝΕΑ ΑΡΧΗ¨ στοχεύοντας σε ουσιαστικές, δυναμικές και αποτελεσματικές κινήσεις με προτάσεις που θα προάγουν τον ιστορικό Δήμο Άργους-Μυκηνών , θα ασκεί πάντα αυστηρή αλλά καλόπιστη και εποικοδομητική κριτική στη λειτουργία του Δήμου μας με στόχο τη διασφάλιση της διαφάνειας και τη χρηστή διαχείριση του δημόσιου χρήματος και ¨δεν θα διυλίζομε τον κώνωπα και θα καταπίνομε την κάμηλο¨. 

Ψηφίζοντας ‘’παρών’’ στην Οικονομική Επιτροπή για τη δαπάνη που χρειαζόταν για το βραβείο στις Κάννες , το αφήνουμε στην κρίση των πολιτών του Δήμου Άργους-Μυκηνών. 

Θα είμαστε αρωγοί σε εκδηλώσεις και έργα που πραγματοποιούνται από την παρούσα δημοτική αρχή που έχουν σκοπό την ανύψωση του βιοποριστικού, πολιτιστικού και πολιτισμικού επιπέδου των συμπολιτών μας, αλλά και επικριτικοί σε κάθε ενέργεια και πράξη αντιβαίνουσα προς τα συμφέροντα του Δήμου μας.

Αναφορικά με τους δημοτικούς συμβούλους του συνδυασμού μας αλλά και τους δημότες που προτάθηκαν από μας και ψηφίστηκαν είναι:

1)Οικονομική Επιτροπή:Πανοβράκος Γεώργιος (δημ.σύμβουλος) με αναπληρωτή τον Λυκοσκούφη Ιωάννη (δημ.σύμβουλος)

2)Επιτροπή Ποιότητα Ζωής:Κοντός Νικόλαος (δημ.σύμβουλος) με αναπληρωτή τον Σκανδάλη Νικόλαο(δημ.σύμβουλος)

3)Στο Δ.Σ. του ¨ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ¨ :Κοντός Νικόλαος(δημ.σύμβουλος) με αναπληρωτή τον Λυκοσκούφη Ιωάννη(δημ.σύμβουλος).

4) Για το Δ.Σ. του¨Κοινωνική Μέριμνα και Αθλητισμός¨:α)Κεραμίδα Ελένη(δημότης) με αναπληρώτρια την Μπόγρη Αικατερίνη(δημότης) β)Κατσίρη Νικόλαο (δημότης) με αναπληρωτή τον Σπανό Τρύφωνα(δημότης).

5)Στο Δ.Σ. της ¨ΑΡΓΩ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΔΗΜΟΥ ΑΡΓΟΥΣ-ΜΥΚΗΝΩΝ ¨:Μπόγρη Αικατερίνη (δημότης) με αναπληρώτρια την Κρεμαστιώτη Μόνικα-Φωτεινή(δημότης)

6)Επιτροπή Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης:Αντωνόπουλος Γεώργιος (δημότης)

7)Επιτροπή Διαχείρισης Απορριμμάτων: Νικολόπουλος Όθωνας(δημότης)

8)Επιτροπή Αγροτικών και Κτηνοτροφικών θεμάτων:Κόϊκας Ευθύμιος (δημότης)

9)Επιτροπή Κυκλοφοριακού και Συγκοινωνιών:Πιπέρου Αθανασία(δημότης)

10)Επιτροπή Τουριστικής Ανάπτυξης:Κωτσαντής Δημήτριος(δημότης)

11)Επιτροπή Λαϊκής Αγοράς: Δαρλάσης Βασίλειος(δημότης)

12)Για το Δ.Σ. Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Αντωνόπουλος Δημήτριος (δημότης) -αναπληρωτής

13)Για το Δ.Σ. Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Σωτηρόπουλος Κων/νος (δημότης)

14)Για το Συμβούλιο Ένταξης Μεταναστών στο Δήμο Άργους-Μυκηνών: Πούλου Όλγα (δημότης)

15)Για το Δ.Σ. ΦΟΔΣΑ: Λυκοσκούφης Ιωάννης (δημ.σύμβουλος)-αναπληρωτής

16)Για το Δ.Σ. Λιμενικού Ταμείου Ναυπλίου: Πανοβράκος Γεώργιος (δημ.σύμβουλος)-αναπληρωτής.
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ