Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

1-1 η Ένωση Ερμιονίδας με τον Π.Α.Ο Βάρδας (βίντεο)

1-1 η Ένωση Ερμιονίδας με τον  Π.Α.Ο Βάρδας (βίντεο)
Ο φιλοξενούμενος Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ προηγήθηκε στο α’ ημίχρονο στο 43' με τον νεαρό Κάρδαρη και η γηπεδούχος ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ισοφάρισε στο 65′ με τον μόνιμο σκόρερ της τον Ποζατζίδη.

Στο 1' λεπτό σουτ του Σαμπανέϊ πέρασε άουτ , όπως και το ίδιο αποτέλεσμα είχε το σουτ του Ρουγκάλα λίγο αργότερα.

Η ομάδα του Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ προηγήθηκε στο 43′, όταν μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Αγουρίδη έγινε το 0-1 απο τον Κάρδαρη.

Η Ένωση Ερμιονίδας κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64′ με τον Ποζατζίδη. Προηγήθηκε σέντρα, η μπάλα κόλλησε στην περιοχή της Βάρδας, και τελικά ο Ποζατζίδης την έστειλε στα δίχτυα.

Επίσης είχαν από ένα σουτ οι Ποζατζίδης, Μπαρμπέρος.

Ο Ποζατζίδης είχε μια κεφαλιά απο εξαιρετική θέση πάνω στον τερματοφύλακα της Βάρδας τον Λαδά.

Η Βάρδα είχε την μεγάλη της ευκαιρία λίγο μετά το 1-1 όταν ο Vaz βγήκε τετατέτ αλλά το πλασέ του απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ερμιόνης Γαβαλάς.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Γαβαλάς, Παναγόπουλος, Πιριτσάους, Κατσιαμπάς, Παπαεμμανουηλίδης- Μπαρμπέρος, Καρούτης, Εσκουδέρο- Τριμπόνιας (60′ λ.τρ. Κατσιαμήτας), Ποζατζίδης, Γουάτσον (80′ Μερκούρης)