Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Ξέσπασε ο Οίακας Ναυπλίου με 84-64 απέναντι στη Δάφνη Δαφνίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:15:00 μ.μ. | | | | | |
Ξέσπασε ο Οίαξ στην έδρα της Δάφνης Δαφνίου το απόγευμα του Σαββάτου 14 Δεκεμβρίου για 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Επιστροφή στις νίκες για τον Οίακα Ναυπλίου και μάλιστα με επιβλητικό τρόπο με την ομάδα της Αργολίδας να επικρατεί εκτός έδρας της Δάφνης Δαφνίου με 84-64, οδηγώντας την ομάδα του Χαϊδαρίου στην πρώτη βαριά εντός έδρας ήττα στην Α2, ενώ με τέτοιο σκορ είχε να ηττηθεί από την πρώτη της θητεία στην Β' Εθνική.

Η ομάδα του Χάρη Κουλουριώτη στηρίχθηκε επιθετικά σε μεγάλο βαθμό στο δίδυμο εμπειρίας που χτίζουν οι Κουμπούρας και Τζόρτζεβιτς, με τους δυο τους να πετυχαίνουν συνολικά 41 πόντους, σχεδόν τους μισούς από όσους πέτυχε ο Οίαξ συνολικά.

Η Δάφνη Δαφνίου είχε σοβαρό πρόβλημα είτε κάτω είτε κοντά στο καλάθι, με 38,9% ευστοχίας στο δίποντο να μην βοηθά για να διεκδικήσει η ομάδα των αγώνα. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο α' ημίχρονο, όμως με την έναρξη της επανάληψης, οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και ξέφυγαν στο σκορ, δημιουργώντας διψήφια διαφορά πόντων.

Μάλιστα, στο τελευταίο μέρος του αγώνα η διαφορά έφτασε στο +20, με τα τελευταία λεπτά να έχουν πλέον καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα.