Τετάρτη 25 Δεκεμβρίου 2019

Νέες διακρίσεις για τον Α.Ο. Μέρμπακα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:49:00 μ.μ. | | |
Με 6 τοξότες συμμετείχε ο Αθλητικός Όμιλος Μέρμπακα στον αγώνα της Πάτρας που έγινε την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019.

Στην κατηγορία Εφήβων Α' ο Νίκος Σιατερλής κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο βελτιώνοντας το ατομικό του ρεκόρ στους 520/600 πόντους, ξεπερνώντας κατά πολύ τις επιδόσεις πολλών αθλητών στην Ά κατηγορία Ανδρών.
Η δεύτερη σημαντική διάκριση για τον ΑΟ Μέρμπακα ήταν στην κατηγορία Σύνθετου τόξου Ανδρών Β' όπου ο Κώστας Κουγιάς κατέλαβε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο βελτιώνοντας επίσης το ατομικό του ρεκόρ και έχασε για μόλις 7 πόντους την άνοδο στην Ά Κατηγορία.