Τρίτη, 25 Φεβρουαρίου 2020

Όλα τα αποτελέσματα του "2ου Ορεινού Αγώνα Μονή Αυγού trail Race 2020"

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:14:00 π.μ. | | | |
Όλα τα αποτελέσματα του "2ου Ορεινού Αγώνα Μονή Αυγού trail Race 2020"
Την Κυριακή το πρωί η Κοινωφελής Επιχείρηση Αθλητισμού & Περιβάλλοντος Δήμου
Ερμιονίδας σε συνεργασία με την Κοινότητα Διδύμων διοργάνωσαν τον 2ο ορεινό αγώνα δρόμου “Μονή Αυγού Trail Race” στην Αργολίδα

Υπήρχαν τέσσερις αγώνες για όλες της ηλικίες . Αγώνας των 400 μέτρων για τους μικρούς φίλους , αγώνας των 1000 μέτρων για τα πιο μεγάλα παιδιά , ο αγώνας των 10 χιλιομέτρων και τέλος ο μεγάλος αγώνας των 28 χιλιομέτρων .

Οι δύο παιδικοί αγώνες διεξήχθησαν μέσα στο χωριό των Διδύμων . Οι άλλοι δύο είχαν απαιτητική ανηφόρα προς προ το όρος Δίδυμο και υψόμετρο 500 μέτρων .

Ο πρώτος αγώνας των 10 χιλιομέτρων αποτελείται και αυτή από ορεινούς χωματόδρομους και πέτρα οι οποίοι θα είναι πολύ καλά σηματοδοτημένοι ώστε να μην χαθούν οι δρομείς κατά την διεξαγωγή του αγώνα. Η θετική υψομετρική του αγώνα φτάνει τα 500 μέτρα.Στον αγώνα αυτό συμμετείχαν 19 αθλητές .

Η διαδρομή του μεγάλου αγώνα 28 χιλιομέτρων αποτελείται από ορεινούς χωματόδρομους και πέτρα οι οποίοι θα είναι πολύ καλά σηματοδοτημένοι ώστε να μην χαθούν οι δρομείς κατά την διεξαγωγή του αγώνα. Η θετική υψομετρική του αγώνα φτάνει τα 1100 μέτρα.Στο αγώνα αυτό συμμετείχαν επίσης 19 αθλητές .

Τα αποτελέσματα 

28KM

Rank Gender BIB Name YOB Club 28km
1 Male 195 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΓΚΙΡΤΑΚΗΣ 1977 ΔΡΥΟΠΕΣ 2:39:32.243
2 Male 287 ΚΟΣΜΑΣ ΠΗΛΟΥΡΗΣ 1970 KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 2:48:23.773
3 Male 256 ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ 1975 2:49:17.913
4 Male 192 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΗΣ 1977 ΝΑΥΠΛΙΟ 2:51:21.543
5 Male 302 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΡΕΚΛΗΣ 1979 2:51:27.130
6 Female 219 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΚΑΤΣΙΑΡΙΜΠΑ 1975 ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 2:51:36.227
7 Male 243 ΕΛΙΣΣΑΙΟΣ ΛΑΥΚΑΣ 1974 ΔΡΥΟΠΕΣ 2:57:27.710
8 Male 305 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΥΠΑΛΔΟΣ 1971 RUN FOREVER 3:02:36.520
9 Female 200 ΤΖΟΥΛΙΑ ΖΕΡΒΑ 1975 ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 3:02:54.197
10 Male 267 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 1974 Σ. Δ. Υ. ΑΘΗΝΩΝ 3:03:28.113
11 Male 189 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 1975 3:07:18.240
12 Female 188 KAYOKO TABATA 1967 RUN FOREVER 3:13:21.707
13 Male 197 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΝΓΓΛΕΖΑΚΗΣ 1988 3:29:16.863
14 Male 191 ΜΙΧΑΗΛ ΒΑΜΒΑΚΑΣ 1980 3:29:24.990
15 Male 400 ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ - 3:41:53.567
16 Male 193 ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΟΓΙΑΝΤΖΗΣ 1972 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΦΟΥ 3:55:04.147
17 Male 417 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ - 3:55:06.643
18 Male 198 ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ 1981 ΓΑΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ΔΡΥΩΠΕΣ 4:06:53.517
19 Male 418 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΔΑΜ - 4:37:51.257

10ΚΜ

Rank Gender ΒΙΒ Name YOB Club 10km
1 Male 64 ΤΣΙΓΚΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1971 ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 0:52:14.460
2 Male 32 ΝΙΚΟΣ ΑΛΙΦΑΡΜΑΚΗΣ 1978 0:52:15.617
3 Male 132 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΕΡΙΑΝΑΙ 2004 0:58:50.360
4 Male 156 ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΡΟΥΚΙΔΗΣ - 1:03:52.533
5 Male 171 ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ - 1:06:48.057
6 Male 173 ΑΝΤΩΝΗΣ ΖΑΡΑΦΩΝΙΤΗΣ - 1:08:23.983
7 Male 105 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΑΣ 2004 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ 1:08:50.233
8 Male 62 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ 1959 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:09:21.057
9 Male 103 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ 1979 1:09:33.290
10 Male 85 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΡΔΩΝΗΣ 1973 1:12:35.430
11 Male 102 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΛΑΚΗΣ 1973 BETTER PEOPLE 1:15:27.850
12 Male 131 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ 1963 1:16:53.313
13 Female 44 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ 1979 1:16:57.027
14 Male 126 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΠΠΑΣ 1959 1:18:58.330
15 Male 172 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΘΕΟΠΟΥΛΟΣ - 1:22:24.693
16 Male 168 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ - 1:23:43.807
17 Female 169 ΧΑΡΑ ΔΗΛΕ - 1:25:30.563
18 Female 112 ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΤΑΓΛΑΡΑΚΗ 1971 ΔΡΥΟΠΕΣ ΓΑΣΕΡ 2:08:41.593
19 Male 40 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΙΩΝΗΣ 1970 ΔΡΥΟΠΕΣ ΓΑΣΕΡ 2:32:46.783

Στα 400 μέτρα ( Κορίτσια)

1. Παπαντωνίου Αναστασία
2. Θεοδοσίου Ραφαέλλα
3. Στάικου Εύη.

Στα 400 μέτρα (Αγόρια)

1. Μοτζήν Μάριος
2. Κοτσοβός Πάρης,
3. Αποστόλου Κων/νος

Στα 1000 μέτρα (Κορίτσια)

1. Καραίσκου Σεμέλη
2.Παπαντωνίου Αναστασία
3.Παπαντωνίου Αργυρώ.

Στα 1000 μέτρα (Αγόρια)

1. Σιάτης Αλέξανδρος
2. Πάση Κλάιντι
3. Μπάρδης Γιάννης.

Πηγή: sport-ermionida.blogspot.com
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ