Τρίτη, 8 Σεπτεμβρίου 2020

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση της Γ΄Εθνικής - Το πρόγραμμα των ομάδων της Αργολίδας (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 12:01:00 μ.μ. | | |
Ολοκληρώθηκε η κλήρωση της Γ΄Εθνικής - Το πρόγραμμα των ομάδων της Αργολίδας (βίντεο)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη (8/9) η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.


Η πρώτη σέντρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021. Ο λόγος που η Γ' Εθνική καθυστερεί να ξεκινήσει έχει να κάνει με το γεγονός πως ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League μετά και την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου.

Αυτό σημαίνει πως έως και την αυγή του Οκτώβριο θα τακτοποιηθεί και η προκήρυξη του πρωταθλήματος που παραμένει σε εκκρεμότητα μέχρι να λυθεί το θέμα με τις παραπάνω κατηγορίες.

Κατά την διαδικασία της κλήρωσης ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου τόνισε πως η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ' Εθνική, προκειμένου να έχουν έσοδα οι ομάδες. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 1ος, ο 2ος, ο 3ος και ο όμιλος της Κρήτης θα έχουν εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν σε 4 Τετάρτες. Ειδικότερα στις 21/10, 18/11, 16/12, 7/1.


Στον 7ο όμιλο συμμετέχουν 13 ομάδες και το πρόγραμμα είναι 26 αγωνιστικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Ναύπλιο 2017 - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Άρης Σκάλας - Κηφισιά
Άγιος Ιερόθεος - Κορωνίδα Κοιλάδας
ΑΕ Ερμιονίδας - Ερμής Μελιγούς
Ατρόμητος Χιλιομοδίου - Πανγυθεατικός
ΠΑΟ Ρουφ - Παναρκαδικός
Ρεπό: Μολαϊκός

2η αγωνιστική
Μολαϊκός - Ναύπλιο 2017
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Άρης Σκάλας
Κηφισιά - ΑΕ Ερμιονίδας
Κορωνίδα Κοιλάδας - Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Ερμής Μελιγούς - ΠΑΟ Ρουφ
Πανγυθεατικός - Παναρκαδικός
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

3η αγωνιστική
Ναύπλιο 2017 - Άρης Σκάλας
Άγιος Ιερόθεος - Μολαϊκός
ΑΕ Ερμιονίδας - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
ΠΑΟ Ρουφ - Κηφισιά
Παναρκαδικός - Κορωνίδα Κοιλάδας
Πανγυθεατικός - Ερμής Μελιγούς
Ρεπό: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

4η αγωνιστική
Άγιος Ιερόθεος - Ναύπλιο 2017
Άρης Σκάλας - ΑΕ Ερμιονίδας
Μολαϊκός - Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - ΠΑΟ Ρουφ
Κηφισιά - Πανγυθεατικός
Κορωνίδα Κοιλάδας - Ερμής Μελιγούς
Ρεπό: Παναρκαδικός

5η αγωνιστική
Ναύπλιο 2017 - ΑΕ Ερμιονίδας
Ατρόμητος Χιλιομοδίου - Άγιος Ιερόθεος
ΠΑΟ Ρουφ - Άρης Σκάλας
Παναρκαδικός - Μολαϊκός
Πανγυθεατικός - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Κορωνίδα Κοιλάδας - Κηφισιά
Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

6η αγωνιστική

Ατρόμητος Χιλιομοδίου - Ναύπλιο 2017
ΑΕ Ερμιονίδας - ΠΑΟ Ρουφ
Άγιος Ιερόθεος - Παναρκαδικός
Άρης Σκάλας - Πανγυθεατικός
Μολαϊκός - Ερμής Μελιγούς
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Κορωνίδα Κοιλάδας
Ρεπό: Κηφισιά

7η αγωνιστική

Ναύπλιο 2017 - ΠΑΟ Ρουφ
Παναρκαδικός - Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Πανγυθεατικός - ΑΕ Ερμιονίδας
Ερμής Μελιγούς - Άγιος Ιερόθεος
Κορωνίδα Κοιλάδας - Άρης Σκάλας
Κηφισιά - Μολαϊκός
Ρεπό: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

8η αγωνιστική
Παναρκαδικός - Ναύπλιο 2017
ΠΑΟ Ρουφ - Πανγυθεατικός
Ατρόμητος Χιλιομοδίου - Ερμής Μελιγούς
ΑΕ Ερμιονίδας - Κορωνίδα Κοιλάδας
Άγιος Ιερόθεος - Κηφισιά
Μολαϊκός - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Ρεπό: Άρης Σκάλας

9η αγωνιστική
Ναύπλιο 2017 - Πανγυθεατικός
Ερμής Μελιγούς - Παναρκαδικός
Κορωνίδα Κοιλάδας - ΠΑΟ Ρουφ
Κηφισιά - Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Άγιος Ιερόθεος
Άρης Σκάλας - Μολαϊκός
Ρεπό: ΑΕ Ερμιονίδας

10η αγωνιστική
Ερμής Μελιγούς - Ναύπλιο 2017
Πανγυθεατικός - Κορωνίδα Κοιλάδας
Παναρκαδικός - Κηφισιά
Ατρόμητος Χιλιομοδίου - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
ΑΕ Ερμιονίδας - Μολαϊκός
Άγιος Ιερόθεος - Άρης Σκάλας
Ρεπό: ΠΑΟ Ρουφ

11η αγωνιστική

Ναύπλιο 2017 - Κορωνίδα Κοιλάδας
Κηφισιά - Ερμής Μελιγούς
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Παναρκαδικός
Μολαϊκός - ΠΑΟ Ρουφ
Άρης Σκάλας - Ατρόμητος Χιλιομοδίου
ΑΕ Ερμιονίδας - Άγιος Ιερόθεος
Ρεπό: Πανγυθεατικός

12η αγωνιστική
Κηφισιά - Ναύπλιο 2017
Ερμής Μελιγούς - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Πανγυθεατικός - Μολαϊκός
Παναρκαδικός - Άρης Σκάλας
ΠΑΟ Ρουφ - Άγιος Ιερόθεος
Ατρόμητος Χιλιομοδίου - ΑΕ Ερμιονίδας
Ρεπό: Κορωνίδα Κοιλάδας

13η αγωνιστική
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Κηφισιά
Μολαϊκός - Κορωνίδα Κοιλάδας
Άρης Σκάλας - Ερμής Μελιγούς
Άγιος Ιερόθεος - Πανγυθεατικός
ΑΕ Ερμιονίδας - Παναρκαδικός
ΠΑΟ Ρουφ - Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Ρεπό: Ναύπλιο 2017
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ