![Στο τμήμα οδηγήθηκαν δυο νεαρά κορίτσια στο Ναύπλιο γιατί φωτογραφίζονταν έξω από το στρατόπεδο Στο τμήμα οδηγήθηκαν δυο νεαρά κορίτσια στο Ναύπλιο γιατί φωτογραφίζονταν έξω από το στρατόπεδο](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgCK_AKHDB1S-tZH3zBecxGLS-moNS0mHVrZQMIGQfYsimivaNXSbYoVl9dVe__oAgSTW_W4V1negT5ZssjkCV43aKQesLSlNB6xaaQ9JXzTjHHddF_lVVRRD5BN2AuA7XSvTt8-zidTaU/w640-h480-rw/%25CE%25A6%25CE%25A9%25CE%25A4%25CE%259F-1.jpg)
Σύμφωνα με πληροφορίες τα δυο κορίτσια κάνοντας την βόλτα τους και μην γνωρίζοντας πως η φωτογράφηση απαγορεύεται, χρησιμοποίησαν τα κινητά τους τηλέφωνα και τράβηξαν κάποιες φωτογραφίες selfie στην περιοχή. Έγιναν όμως αντιληπτές από φρουρό του στρατοπέδου που ειδοποίησε τον αξιωματικό επιφυλακής.
Στο σημείο κατέφθασε και η αστυνομία που προσήγαγε τα δυο κορίτσια στο τμήμα, αλλά με την παρέμβαση των γονιών τους αφέθηκαν τελικά ελεύθερα.