Στην αναστολή έκδοσης οικοδομικών αδειών για την ανέγερση κτηρίων και εκτέλεση οικοδομικών εργασιών (εφαρµογή του άρθρου 3του Π.Δ. 209/1998) εντός της ζώνης διέλευσης στο τµήµα Αγία Ελεούσα – Αρκαδικό της Ε.Ο. 70 Αργος – Ναύπλιο – Θέατρο Επιδαύρου – Παλαιά Επίδαυρος, προέβη με σχετική απόφασή του ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας.
Η εν λόγω απόφαση, ειδικότερα, προβλέπει “την αναστολή έκδοσης οικοδομικών αδειών για ανέγερση κτισμάτων και εκτέλεση οικοδομικών εργασιών στη ζώνη διέλευσης οδού για 4 έτη, κατ’ εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 3 του Π.Δ. 209/1998 «Λήψη µέτρων για την ασφάλεια της υπεραστικής συγκοινωνίας», στο οδικό τµήµα Αγία Ελεούσα – Αρκαδικό της Ε.Ο. 70 Αργος – Ναύπλιο – Θέατρο Επιδαύρου – Παλαιά Επίδαυρος.
Η ζώνη διέλευσης της οδού περιλαμβάνει την αρτηρία και το παράπλευρο οδικό δίκτυο, τους κόµβους και λοιπά απαιτούμενα έργα, όπως αποτυπώνονται στην οριστική µελέτη οδοποιίας”.
Τρίτη 12 Ιανουαρίου 2021
Αργολίδα: Αναστολή έκδοσης οικοδομικών αδειών για 4 χρόνια στον δρόμο Αγία Ελεούσα - Αρκαδικό
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:15:00 π.μ. |
ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ
|
ΑΝΑΣΤΟΛΗ
|
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
|
ΑΡΚΑΔΙΚΟ
|
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ
Κατηγορίες:
ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ
,
ΑΝΑΣΤΟΛΗ
,
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
,
ΑΡΚΑΔΙΚΟ
,
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ
![argolikeseidhseis.gr ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ](https://1.bp.blogspot.com/-sc3cMYCsyjg/X4GK4nuCghI/AAAAAAAMc5Y/PomB3oJLaKEdEjZIyra7dh6qQqQ01ThxACLcBGAsYHQ/s575/ARGOLIKES%2BEIDHSEIS.jpg)
![Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhb8xql1AvgEOIizw1JhsPdfKzo2Zt0k_893pT2PetKretWqaDDef7Lyefw4FmtIW03DRNVmNXcahJgn_L_NHTZSN2RZEqPCv_Uo525Fz8z7evPikw1zqXN5P8ZMe-znUHUmYZ3nHCsBQgQKVB5jTGvuDdG-aR0V2NoBU1wwYhxp6PXY9H0s2y-OHlpafs/s1920/%CE%99%CE%9A%CE%A4%CE%95%CE%9F-%CE%91%CF%81%CE%B3%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CC%81%CE%B4%CE%B1%CF%82-20240102-1920x1080.webp)
![ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ](https://1.bp.blogspot.com/-dYOUUphkDFM/X5Lzz2mCKXI/AAAAAAAMe2c/WzBx7tUq_7gM05yxc5u3MtCJ_FPFTZxrACLcBGAsYHQ/s640/tameiakes.jpg)