Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021

Ο Παναρκαδικός επικράτησε "φιλικά" με 4-3 του Παναργειακού

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 1:21:00 μ.μ. | | |
Έχοντας για πρωταγωνιστή τον Καμπεράϊ ο Παναρκαδικός επικράτησε με 4-3 του Παναργειακού, σε φιλική αναμέτρηση στην Τρίπολη.

Oι "πράσινοι" μπήκαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα δυναμικά, θέλοντας να πετύχουν ένα γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ. Τελικά, το ημίχρονο βρήκε τον Παναρκαδικό να προηγείται με 4 τέρματα διαφορά.

Ο Καμπεράϊ ήταν αυτός ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, στέλνοντας την μπάλα τρεις φορές στα δίχτυα ενώ το τέταρτο γκολ για το "τριφύλλι" σκόραρε ο Λαμσελάρι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν άστοχο πέναλτι κι έτσι το 4-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Παναργειακός κατάφερε τελικά να μειώσει στο σκορ, αρχικά με φάουλ του Ρέμου και στη συνέχεια με τον Θεοδοσιάδη. Λίγο πριν το φινάλε οι φιλοξενούμενοι με τον Καραργύρη μείωσαν σε 4-3, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.