Περισσότερα από δυο δέντρα έπεσαν στην επαρχιακή οδό Ναυπλίου Άργους στο ύψος περίπου της Δαλαμανάρας το απόγευμα της Κυριακής που έκλεισαν τον δρόμο και στα δυο ρεύματα για αρκετή ώρα και η κυκλοφορία διεξήχθη από παρακαμπτήριους.
Τα δέντρα ήταν πολύ μεγάλα και εκτός από την πυροσβεστική, ο Δήμος Άργους Μυκηνών και η Περιφερειακή Ενότητα Αργολίδας απέστειλαν μηχανήματα για να απελευθερωθεί ο δρόμος.