Τρίτη 30 Νοεμβρίου 2021

Ναύπλιο: Τα αποτελέσματα του "3ου ARGOLIDA CLASSIC REGULARITY RALLY"

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 1:04:00 μ.μ. | | | |
Ναύπ[λιο: Τα αποτελέσματα του "3ου ARGOLIDA CLASSIC REGULARITY RALLY"
Στις 28/11/2021, μια ιστορική μέρα για την πόλη του Ναυπλίου, μαζί με τις άλλες εορτάστηκες εκδηλώσεις για την επέτειο της Άλωσης του Παλαμηδίου, οι φίλοι των κλασσικών αυτοκίνητων συμμετείχαν σε αυτήν την γιορτή με τον δικό τους χαρακτηριστικό τρόπο, συμμετέχοντας στον αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος 2021, το << 3ο ARGOLIDA CLASSIC REGULARITY RALLY >>, ο οποίος ήταν αφιερωμένος στον πορθητή του κάστρου του Παλαμηδίου Στάικο Σταϊκόπουλο και στα παλληκάρια του.

Τον αγώνα διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία , η Αργολική Λέσχη Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ και ο Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ. του Δήμου Ναυπλίου. Το τέλος του αγώνα άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς αλλά κυρίως στα πληρώματα.
Στον αγωνιστικό τομέα ο ανταγωνισμός ήταν πολύ μεγάλος αφού συμμετείχαν τα καλύτερα πληρώματα και οι διεκδικητές του Πρωταθλήματος. Απόδειξαν για άλλη μια φορά με τον καλύτερο τρόπο το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο .

Στην γενική κατάταξη νικητές ήταν το πλήρωμα με τους αθλητές της Α.Λ.Μ.Α 4Χ4 Ναυπλίου Αρβανίτη Νίκο – Χαραλάμπη Ιωάννα με το LANCIA FULVIA κερδίζοντας και την κατηγορία τους Η . Την 2η θέση γενικής και την 1η στην κατηγορία G κατέκτησαν οι Βασιλόπουλος Πέτρος – Σταθάκος Δημήτρης με το FORD ESCORT και την 3η θέση γενικής και την 1η στην κατηγορία J2 κατέκτησαν οι Τζιλάβης Σάββας - Δημόπουλος Γεώργιος με VW GOLF MKII GTI. Στις κατηγορίες Ι νικητές ήταν οι Γεωργοσόπουλος Άρης – Κοντοπός Νίκος με VW GOLF GTI και στην Υ.Τ. νικητές οι Μουρίκης Αλέξανδρος – Λιάκος Δημήτριος με SUBARU IMPREZA.
Η Α.Λ.Μ.Α 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ θέλει να συγχαρεί όλους τους αγωνιζόμενους για την την συμμετοχή και υποδειγματική τους συμπεριφορά . Συγχαρητήρια αξίζουν και σε όλους που συνεργάστηκαν και συνέβαλαν με οποιοδήποτε τρόπο στην προσπάθεια μας .