![Τι ετοιμάζει το Επιμελητηρίου Αργολίδας Τι συζήτησαν Δαμούλος - Νίκας και Μαντζούνης](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjOzWgewcCwNxmWNE9V3waMvUfBodxBrnnTlDKyr-rpweTbHA0Uzu9qQiSOOoJ806MSiW8LBnW3QTVkfiDzYxRp47u_1V7GtrzVwpozK0eu_EdQ9M3BiDFbJR-bP3BcWHdWVHDrjcA8D4o69UegbiH6WBGffr_HU_4n4zbwWA52X8GxRaFYp1TUbcUIYQ/w640-h350-rw/nikas-damoulos-IMG-43b7111b9cfb4d812fd6181bc9920c9b-V%CE%91%CE%91%CE%91B.jpg)
Ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας συναντήθηκε την Τρίτη 12 Απριλίου, στα γραφεία της Π.Ε. Αργολίδας, στο Ναύπλιο, με τον πρόεδρο Επιμελητηρίου Αργολίδας Φώτη Δαμούλο.
Κατά τη συνάντηση, ο περιφερειάρχης ενημερώθηκε για τις δράσεις που προγραμματίζονται από τους επιμελητηριακούς θεσμούς στις οποίες περιλαμβάνονται μία πανελλαδική συνάντηση των Επιμελητηρίων στην Αργολίδα, η διοργάνωση της φετινής έκθεσης “Πελοπόννησος Εxpo”, όπως επίσης και η συνεργασία των Επιμελητηρίων με την ICAP για μία μελέτη με αντικείμενο τις επιπτώσεις της πανδημίας και της ενεργειακής κρίσης στις επιχειρήσεις.
Ο περιφερειάρχης εκδήλωσε την πρόθεση της Περιφέρειας να είναι αρωγός -και οικονομικά- και στις τρεις πιο πάνω δραστηριότητες.